West Ham v dohrávce přehrál Norwich, Real přes Barcelonu do finále španělského Superpoháru, italský Superpohár pro Inter!

Vedle výsledkově poněkud monotónního Afrického pohárů národů, kde všechny tři zápasy středečního programu skončily výsledkem 0:1 se hrály i zajímavější zápasy s variabilnějšími výsledky. Třeba semifinále španělského Superpoháru v podobě El Classica  nebo dohrávka anglické Premier League,

Premier League - Dohrávka 18. kola

Bez Tomáše Součka, zato s Vladimírem Coufalem nastoupili Kladiváři k dohrávce, která jim mohla prodloužit aktuální sérii ligových výher na tři a hlavně je vrátit na vysněné pozice znamenající postup do Ligy mistrů. A West Ham za tímto cílem opravdu direktivně šel, když po celý zápas si udržoval převahu a držel míč více na svých kopačkách. Prolomit obranu o záchranu bojujícího Norwiche se podařilo nicméně až těsně před přestávkou Jarrodu Bowenovi, kterému asistoval právě český krajní bek Vladimír Coufal. Bowen poté v druhém poločase přidal i druhý gól a tým Davida Moyese tak aktuálně opravdu je usazen na čtvrtém místě, byť za ním umístění Arsenal a Tottenham mají zápasy k dobru.

West Ham - Norwich 2:0 (1:0)

Branky:  42. a 83. Bowen

Anglický Ligový pohár - Semifinále:

Velkou výzvu měli před sebou Kohouti, pokud chtěli pokračovat ve svém snu o první trofeji od roku 2008, kdy ovládli právě Ligový pohár. Potřebovali smazat dvougólový deficit, který si minulý tým přivezli ze Stamford Bridge. Vzhledem ke zranění Sona a absenci třeba Reguillona Antonio Conte postavil "mixovaný" tým, který se proti Chelsea neprosadil. Blues po čtvrthodině hry trefil vedení Rüdiger a pro Spurs už poté bylo velmi komplikované s výsledkem něco udělat. Nakonec v dvojzápase nedali ani jeden gól. Tedy Harry Kane se v úvodu druhé půle trefil, tento ale podle všeho správně odvolal VAR pro offside.

Tottenham - Chelsea 0:1 (0:1)

Branky: 18. Rüdiger

První zápas 0:2, postupuje Chelsea

Španělský Superpohár - Semifinále

Bitva El Classico se odehrála v semifinále španělského Superpoháru, kde v tuto chvííli proti favorizovanému Madridu nastoupila zraněními, covidem i financemi sužovaná Barcelona. Real nastoupivší prakticky ve své nejsilnější sestavě se v každém poločase dokázal dostat do vedení, Barcelona dokázala dvakrát srovnat. Rozhodnutí tak nakonec přišlo až v prodloužení, kde se prosadil střídající Valverde a Barcelona na jeho gól již odpověď nenašla. Real se ve finále střetne s postupujícím ze čtvrtečního utkání mezi Bilbaem a Atleticem Madrid.

Barcelona - Real Madrid 2:3 po prodloužení (1:1, 2:2)

Branky: 41. de Jong, 83. Fati - 25. Vinicius Jr., 72. Benzema, 98. Valverde

Postupuje Real

ItaLSKÝ SUPERPOHÁR - FINÁLE

Italský superpohár urval po bitvě mistr. Inter zařadil do svého kabinetu trofejí další kus, když napínavou podivanou rozhodl v poslední možný moment před penaltami Alexis Sanchez, o kterém se mimochodem spekuluje, že by měl být na odchodu z Itálie a vracet se do Anglie (zájem má údajně mít Everton). Pro Juventus tak pokračuje nepříliš úspěšná sezóna, kdy se týmu nedaří v lize ani v pohárech. V Superpoháru přitom šel do vedení, to mu nicméně vydrželo pouhých deset minut a pak už se italským způsobem taktizovalo, aby nikdo neudělal chybu. Ta nakonec přišle ze strany Juve.

Inter Milán - Juventus 2:1 po prodloužení (1:1, 1:1)

Branky: 35. Martinez (pen.), 120. Sanchez - 25. McKennie