Poslední investice Newcastlu? Jedna z deseti nejdražších, která kdy byla za třicátníka učiněna!

Poslední investice Newcastlu? Jedna z deseti nejdražších, která kdy byla za třicátníka učiněna!

Anglickému fotbalu stále nedává spát rozhodnutí Newcastlu aktivovat sedmadvacetimilionovou výstupní klauzuli útočníka Burnley Chrise Wooda. Tento třicetiletý útočník má v letošním ročníku na kontě pouhé tři zásahy a prakticky celými ostrovy se nese, že Straky významně přeplatily. Jaké byly další rekordní přestupy fotbalových veteránů? Žebříček magazínu FourFourTwo ukazuje deset nejdražších z nich, kam se Wood s odřenými zády prosmýkl. Další jména jsou nicméně mnohem větší kalibr. Nebo byste si troufli srovnat Novozélanďana třeba s Gabrielem Batistutou?

  1. Chris Wood - 27 milionů GBP - Burnley > Newcastle

27 milionů liber, které Magpies poslaly do  Burnley je více než desetinásobek toho,, co Leeds United zaplatil za útočníka, když ho podepsal za pouhých 2,5 milionu liber v 2015, když Woodsovi byl 23. Burnley jej odtud získalo za 15 milionů.

  1. Mats Hummels - 27,5 milionu GBP - Bayern Mnichov > Borussia Dortmund

Kariérní postup Matse Hummelse je následující: Bayern - Dortmund - Bayern - Dortmund. Vítěz mistrovství světa zlomil žlutá srdce, když v roce 2016 na vrcholu svých sil opustil BVB a vrátil se do Bayernu Mnichov. Hummels byl nepřekvapivě mnoha dortmundskými fanoušky označen za hada - v roce 2019 se však podruhé v kariéře vrátil do bývalého klubu, když se na další období vrátil do Signal Iduna Parku.