West Ham bez Součka doma nestačil na Leeds, Liverpool jde na druhé místo, City díky výhře nad Chelsea dál bezkonkurenčně kraluje Premier League

Manchester City potvrzuje svoji roli krále anglické nejvyšší ligové soutěže, když na vlastním hřišti porazil Chelsea 1:0. West Ham se musel proti Leedsu obejít bez nemocného českého reprezentanta Tomáš Součka. Vladimír Coufal nastoupil od prvních minut a Alex Král byl připraven na lavičce, do hry však nezasáhl.

Svěřenci Pepa Guardioly ve své podstatě ovládali hru a soupeře do ničeho nepouštěli, kvůli čemuž trpělo oko diváka. Vyčkávací taktika nicméně ve druhém poločase splnila svůj účel, když skvěle mířenou střelu k zadní tyči poslal nejlepší záložník světa Kevin De Bruyne.

Výsledkové i výkonnostní trápení pokračuje u fotbalistů Manchesteru United. Ti tentokrát nezačali na půdě Aston Villy vůbec špatně, dokonce se po chybě gólmana a následně obrany dostali do dvoubrankového vedení, jenže postupně domácí na ďábly vyvinuli takový tlak, že si vynutili vyrovnání a málem i sahali po obratu. Klíčovou postavou za Aston Villu se stal nový hráč Philippe Coutinho.

Cestu směrem vzhůru naopak zvládá Wolverhampton, který si po skalpu Manchesteru United nyní vyšlápl i na Southampton. Ten porazil poměrem 3:1, díky čemuž oživuje své ambice na pohárové příčky.

Poslední hřebík do rakve si nejspíš zatloukl manažer Evertonu Rafael Benitez. Ten prohrál na půdě Norwiche 1:2 a už se mluví o jeho odvolání.

Aktivněji začali hosté a v 10. minutě šli do vedení, když vyraženou střelu Klicha uklidil do brány Harrison, ve 34. minutě srovnal hlavou Bowen. Jenomže o tři minuty později se centrovaný míč dostal až k Harrisonovi a anglický křídelník přidal druhý gól.

Po změně stran po hezké individuální akci vyrovnal Fornals. Poslední slovo však měl opět Harrison, když po hodině hry hattrickem rozhodl o výhře Leedsu.

Liverpool využil prohry Chelsea s Manchesterem City a po poklidné výhře nad Brentfordem se vrátil na druhé místo.

Wolverhampton Wanderers - Southampton FC 3:1
Branky: 37. Raúl Jiménez (pen.), 59. Conor Coady, 90+1. Adama Traoré - 84. James Ward-Prowse

Manchester City - Chelsea FC 1:0
Branky: 70. Kevin De Bruyne

Brighton & Hove Albion - Crystal Palace 1:1
Branky: 87. Joachim Andersen (vl.) - 69. Conor Gallagher

Liverpool - Brentford 3:0
Branky: 44. Fabinho, 69. Oxlade-Chamberlain, 77. Minamino

West Ham United - Leeds 2:3