AC Milán doma padl se Spezií, Neapol porazila Boloňu , Barák si hattrickem a asistencí podmanil Serii A

Turín, za který odehrál celý zápas reprezentační obránce David Zima, porazil Sampdorii Janov 2:1. Lazio Řím nemělo problém se Salernitanou. Juventus nezaváhal s Udine. Barák hattrickem pomohl Veroně k vítězství nad Sassuolem. „Rossoneri“ doma překvapivě neudrželi vedení a prohráli se Spezií. Neapol zvládla duel v Boloni.

Český reprezentační záložník Antonín Barák řádil v dresu Verony na hřišti Sassuola, když třemi góly a jednou asistencí rozhodl o výhře svého týmu v poměru 4:2.

Poprvé Barák připravil míč Caprarimu, který pohodlně otevřel skóre zápasu. Sedmadvacetiletý záložník ještě stihl minutu před přestávkou zvýšit na 2:0. Po změně stran poté český reprezentant přidal další dvě branky.

V dresu Turína nastoupil pošesté v sezoně v základu David Zima a přispěl k výhře nad Sampdorií Janov 2:1. Jeho tým od 18. minuty prohrával, ale do přestávky ještě vyrovnal Singo. Po změně stran hlavou dokonal obrat Praet.

Juvuntus pohodlně porazil Udine 2:0, když se jako první prosadil Dybala, v závěru pak výsledek pojistil hlavou McKennie.

Venezia znovu nevyhrála, když doma nestačila na Empoli. Benátskému klubu remízu 1:1 ve druhém poločase zajistil David Okereke, kterému asistoval při své premiéře Portugalec Nani.

AC Milán si proti Spezii v prvním poločase vypracoval nespočet příležitostí. Hernández neproměnil penaltu. Čekání na gól ukončil těsně před přestávkou Leao. Hostující Spezia ve druhém dějství dokonala obrat. V 64. minutě zblízka srovnal Agudelo a v nastaveném čase z poslední akce zápasu z brejku rozhodl Gyasi.

Serie A – 22. kolo:

Sampdoria Janov - FC Turín 1:2 (18. Caputo - 27. Singo, 67. Praet)

Salernitana - Lazio Řím 0:3 (7. a 10. Immobile, 66. Lazzari)

Juventus Turín - Udine 2:0 (19. Dybala, 79. Mckennie)

Sassuolo – Verona 2:4 (54. Scamacca, 67. Defrel – 37. Caprari, 44., 57. z pen. a 90+4. Barák)

Venezia - Empoli 1:1 (73. Okereke - 26. Zurkowski)

AS Řím - Cagliari 1:0 (33. z pen. Oliviera)

AC Milán - Spezia 1:2 (45.+1 Leao - 64. Agudelo, 90.+5 Gyasi)

Boloňa - Neapol 0:2 (20. a 47. Lozano)

Zdroj: livesport.cz