Je lepidlem mezi zálohou a útokem, může hrát v každém týmu, pěl ódy směrem k Barákovi trenér Verony

Je lepidlem mezi zálohou a útokem, může hrát v každém týmu, pěl ódy směrem k Barákovi trenér Verony

Antonín Barák hattrickem a jednou asistencí sestřelil Sassuolo a po třiceti letech navázal na legendárního Tomáše Skuhravého. Žádnému jinému českému hráči se totiž nepovedlo v Serii A nastřílet hattrick, ani Pavlu Nedvědovi, ani Patriku Schickovi.

„Je to typický ofenzivní záložník, který perfektně zapadá do našeho systému hry. Jsem za něj moc šťastný, protože je to naprosto zlatý kluk a vynikající fotbalista, jenž by se prosadil v každém týmu Serie A,“ citoval web isport.cz slova trenéra Verony Igora Tudora. Barák má na kontě zatím osm branek.

Pro odchovance Příbrami se jednalo o první hattrick v kariéře. V italské lize se to předním povedlo pouze v devadesátých letech Tomáši Skuhravému, a to Serii A hrálo celkem dvaačtyřicet krajanů.

„Je lepidlem mezi zálohou a útokem. Typický ofenzivní záložník,“ pokračoval ve chvále chorvatský trenér, kterého citoval web idnes.cz.

„Potvrdili jsme, jak velkou kvalitu máme směrem dopředu. Každý v týmu je kreativní, každý může dát gól,“ sdělil po utkání Barák, aktuálně desátý nejlepší střelec Serie A.

Barák je hráčem Verony od července 2021

Zdroj: isport.cz, idnes.cz

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.