Ryneš? Jeden z vytipovaných hráčů, který by seděl do stylu Hradce. Má před sebou budoucnost, ale...

Ryneš? Jeden z vytipovaných hráčů, který by seděl do stylu Hradce. Má před sebou budoucnost, ale...

Sportovní ředitel Hradce Králové Jiří Sabou tvrdí, že je východočeský klub čím dál lepší značkou a příští rok, až se postaví stadion, to bude ještě umocněné.

Nerýsuje se tedy v zimní pauze nějaký odchod ze základní sestavy? "Všichni hráči jsou pod smlouvami, ani není naším záměrem dělat výprodej. Nějaké oťukávání a dotazování samozřejmě probíhá, ale v tuhle chvíli není na stole nabídka na nikoho. Vážíme si toho, kde jsme, s pokorou chceme pracovat dál, nechceme tým oslabovat. Naopak – koukám kolem sebe, chceme doplňovat, když to bude smysluplné. Na druhou stranu říkám, že když přijde adekvátní nabídka, nebudu klukům bránit v tom, aby se posunuli výš, aby přestoupili do lepšího týmu, než je Hradec," uvedl na stránkách fchk.cz funkcionář votroků, jenž poslal Reichla na zkoušku do Dukly a Firbachera uvolnil do Chrudimi.

Na druhou stranu dorazil Jakub Kučera. "Ten je na mém seznamu posil už rok, sledoval jsem ho a už v létě jsem uvažoval o jeho příchodu. Řekli jsme si ale s Mírou Koubkem, že počkáme. Byl to hráč z druhé ligy, my nováček… V Líšni ale opakovaně ukázal, že na první ligu má," pochválil novou akvizici Sabou.

Podle něj se nyní sedmý tým Fortuna:ligy na hráčském trhu ještě rozhlíží. "V úvodu přípravy jsme měli nějaké popadané kluky – Pavel Dvořák a Otto Urma jsou po artroskopii kolene. Takže ještě jednoho hráče do ofenzivy bych chtěl," přiznal hradecký představil, jenž jedním dechem potvrdil, že jím může být Matěj Ryneš ze sparťanského béčka...

"To je jeden z vytipovaných hráčů, který by do našeho stylu seděl. Má před sebou budoucnost. Teď je ale v kádru áčka Sparty, odletěl s nimi na soustředění do Španělska. Takže pro nás se to tímto zřejmě uzavřelo," doplnil na fchk.cz Sabou.

Toho mimochodem čeká i přesvědčování sedmdesátiletého Miroslava Koubka k dalšímu protáhnutí trenérské kariéry. "Jsem spokojený s celým realizačním týmem, nemáme sebemenší důvod něco měnit. Myslím, že i Míra je tady rád, ta práce ho baví a naplňuje. Říká, že zavře knihu, ale vím o něm, že fotbal miluje. Když jsou dva dny volna, už si voláme a je na něm znát, jak se sem zpátky těší. Má energii, vitalitu, nevěřím, že mu je sedmdesát. Určitě nejsem ve stavu, že bych hledal trenéra. Na jaře si na to s Mirkem sedneme a pobavíme se, co dál," uzavřel stránkami fchk.cz sedmačtyřicetiletý zaměstnanec hradeckého nováčka.

 Zdroj: fchk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.