Žambůrek po přesunu na trase Anglie - Dánsko: Musel jsem to udělat!

Žambůrek po přesunu na trase Anglie - Dánsko: Musel jsem to udělat!

Když před třemi a půl roky odcházel z juniorky Slavie, měl sen že si v dresu Bees zkusí slavnou Premier League. Brentford to do nejvyšší anglické soutěže opravdu dotáhl, odchovanci sešívaných Janu Žambůrkovi nicméně poslední krok - z lavičky na hřiště - chyběl. A tak jde nyní zkusit štěstí do Dánska.  

“Z Brentfordu se mi neodcházelo snadno, ale musel jsem to pro sebe udělat. Po loňském postupu do Premier League byla cesta do sestavy ještě těžší než předtím, proto jsem teď kývnul Viborgu,” okomentoval svůj přestup v rozhovoru pro deník Sport dvacetiletý střední záložník. S tím, že výběr právě malého týmu aktuálně okupujícímu osmou příčku dánské Superligy byl do jisté míry logický. Hlavním koučem Viborgu je totiž Lars Friis, který se předtím o Žambůrka staral i na západě Londýna.

V Brentfordu si za tři a půl roku připsal na soutěžní úrovni v dospělém fotbale 38 startů a necelých 1400 minut na hřišti. Angažmá ve Viborgu je tak pro mladého českého reprezentanta se čtyřmi starty za Lvíčata Jana Suchopárka šancí, začít naplno hrát dospělý fotbal. A premiéra v přípravě proti druholigovému Jammerbugtu potvrdila, že s ním kouč počítá, Žambůrek si v premiéře v zelených barvách Viborgu připsal 65 minut na hřišti a podíl na výhře 5:0. “Měl jsem tam pár solidních momentů. Ale abych se jen nechválil: za těch pár dnů ještě nejsem úplně sžitý s týmem, takže třeba při presu jsem občas nevěděl, kdy přesně vystoupit. Klasické technické nedostatky, když jste někde nový. Trenér byl spokojený, což je pro mě důležité,” komentoval premiéru pro Sport Žambůrek.

Pro českého záložníka je nyní nejdůležitější se co nejrychleji aklimatizovat a začít hrát. Jeho nové působiště se po podzimní části soutěže nachází na osmém místě, a pokud Žambůrek, stejně jako další posily nyní do klubu přicházející nestáhnou ve zbývajících zápasech  pětibodový odstup od šestého Silkeborgu, tým čekají jen nástavbové boje o udržení. Což určitě není ambice, se kterou Jan Žambůrek opouštěl Premier League.

zdroj: Deník Sport