Úterní dohrávky: Chelsea ztratila v Brightonu, Betis převálcoval Alaves, Espanyol na poslední chvíli zachránil remízu

Úterní dohrávky: Chelsea ztratila v Brightonu, Betis převálcoval Alaves, Espanyol na poslední chvíli zachránil remízu

Pandemie koronaviru a jeho aktuálně bující varianty omikron rozbombardovala programy fotbalových soutěží. A po zbytek sezóny tak zřejmě uvidíme fotbalová utkání i v netypických termínech. Toto úterý si k dohrávkám vybrali v Anglii a Španělsku.

Premier League - dohrávka:

Už čtyři zápasy v řadě nedokázala Chelsea naplno bodovat, a jak jí naprosto zmizela i jen záď Manchesteru City a naděje na titul, tak se díky pouhým třem bodům získaným od konce prosince, nyní musí začít strachovat i o pozici v Lize mistrů. Stále sicedrží třetí místo, a šestý Tottenham na ni nicméně ztrácí 10 bodů, nicméně má o pět odehraných zápasů méně. V zápase s Brightonem svěřenci Thomase Tuchela opět nepřesvědčili, za celý zápas vystřelili jen třikrát mezi tyče (Brighton jen dvakrát) a byť je dostal v prvním poločase do vedení Ziyech, tři body vlastně byly pro Blues daleko. 

Brighton - Chelsea 1:1 (0:1)

Branky: 60. Webster - 28. Ziyech

 

La Liga - dohrávky:

Na Pyrenejském poloostrově dopadly obě dohrávky nějak tak podle předpokladů. Nejprve si pozice znamenající postup do Ligy mistrů pojistil Betis, který podle očekávání  a v relativním poklidu převálcoval v boji o udržení namočené Alaves. Poté se o body rozdělili Cadiz s Espanyolem, když dva góly, po jednom na obou stranách padly až v nastaveném čase.

Betis - Alaves 4:0 (3:0)

Branky: 11. a 41. Iglesias, 29. Canales, 54. Juanmi

Cadiz - Espanyol 2:2 (0:1)

Branky: 54. Negredo, 90 (+1). Alejo - 10. Morlanes, 90 (+6). de Tomas