Bassey je cílevědomý a má na to, aby šel pořád nahoru. Ani Ferencváros pro něj prý nemusí být maximum...

Bassey je cílevědomý a má na to, aby šel pořád nahoru. Ani Ferencváros pro něj prý nemusí být maximum...

Přibližně 37 milionů korun. Právě tolik zaplatil maďarský obr Ferencváros Budapešť Dynamu České Budějovice za ofenzivně laděného rychlíka Fortune Basseye, jenž sní o evropských pohárech a o reprezentování Nigérie na velké světové akci.

Pro skromnou značku ze Střeleckého ostrova jde i přes procenta pro klub Eagles Wings o finanční rekord, který může zůstat nepřekonán několik dalších přestupových oken.

Majitel Dynama Vladimír Koubek je s prodejem spokojen. "Potřebovali jsme ho dostat víc mezi sebe, protože pochází ze zcela jiného prostředí. Zajistil jsem mu výuku češtiny, podporovali jsme ho. A on se nám odvděčil. Byl to a je jeden z nejlepších útočníku české ligy. Stará pravda říká, že pokud přijde srozumitelná nabídka, tak se neodmítá," pronesl na idnes.cz vlastník jihočeského celku, který se názorově opírá o svého sportovního ředitele Tomáše Sivoka.

Třiadvacetiletý útočník čekal na českém území na prvoligovou šanci docela dlouho, nicméně když přišla, beze zbytku jí využil a i to ho vystřelilo do boj o maďarský titul. "V tom je největší rozdíl mezi českými hráči a podobnými kluky z Afriky. Oni si jdou tvrdě za svým snem a nenechají se odradit neúspěchem. Příkladně pracoval pro tým. To hodně zlepšil. A to je důležité, sám bez podpory týmu se nikdy nikdo neprosadí," citoval idnes.cz bývalého záložníka Plzně, Žižkova, Žiliny i Budějovic Jaromíra Plocka.

Soutěžní debut v NB I ho bude čekat v neděli 30. ledna v městském derby proti Ujpestu. A očekávání vzhledem k přestupové sumě nebudou malá. "Jestli se prosadí, bude ovlivňovat hodně faktorů. Ale je cílevědomý a má na to, aby šel pořád nahoru. Má kariéru před sebou. Ani Ferencváros pro něj nemusí být maximum," zavěštil si portálem idnes.cz citovaný Plocek. 

Na Křetínského sparťanské éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch, hlásí Csaplár

Zdroj: idnes.cz