O místo se rveme, ale ne zákeřně: Kolář je pro mě nejlepší gólman ligy, hlásí z Portugalska Mandous

O místo se rveme, ale ne zákeřně: Kolář je pro mě nejlepší gólman ligy, hlásí z Portugalska Mandous

Aleš Mandous, jenž letos na jaře oslaví třicetiny, dokázal ve druhé polovině podzimu posadit na lavičku Ondřeje Koláše a svého kolegu z Edenu následně vystřídal také v českém národním mužstvu.

V únoru čekají Slavii čtyři ligové duely, dvojzápas proti Fenerbace Istanbul a navíc derby v MOL Cupu proti Spartě. Úvodní chvíle jarní části tak budou velmi výživné.

"V Portugalsku se na ten ostrý začátek poctivě připravujeme. Všichni, kdo tu jsou, makají na sto procent. Celý tým musí být připravený hned na ten první měsíc, protože tam jsou těžké zápasy a my je všechny chceme zvládnout. Když vidím kluky a všechny okolo, jak jsou unavení, tak si myslím, že se na to chystáme velmi dobře," přiblížil na webu slavia.cz exolomoucký gólman.

Na čem pracuje brankářský tým? "První týden na soustředění byl kondiční i pro nás gólmany. Měli jsme tam hodně zátěže, hodně opakování. Sice jsme neběhali tolik jako hráči, ale měli jsme svoje cvičení, kde jsme se věnovali kondiční stránce. Teď je to spíš do techniky a do rychlosti, protože potřebujeme mít rychlé nohy. Samozřejmě se zaměřujeme i na kopací techniku. Snažíme se dělat všechno, hodně mezi sebou soutěžíme. Jsme tu čtyři gólmani a každý chce vyhrát. Na každém tréninku je nějaká soutěž. Naposledy jsme hráli soutěž dva na dva. Bylo to spíš na takovou kratší vzdálenost. Dva gólmani chytali v jedné bráně a dva na ně stříleli. Rychle se to měnilo. Ta hra se mi moc nelíbila, protože jsem samozřejmě prohrál. Doufám, že bude odveta a příště vyhrajeme," usmíval se svěřenec Jindřicha Trpišovského.

„Vy o ten titul ještě přijdete,“ vyhrožoval Berbr Slavii. Během čtyř kol se pak její náskok ztenčil z 16 bodů na osm

O pozici jedničky bojuje právě s Kolářem, s tím, že jim kryjí záda jak velezkušený Přemysl Kovář, tak mladík Antonín Kinský, jehož si Slavia před časem pořídila z Dukly. "Je to skvěle vyvážené. Trenéři tohle umí. Přéma Kovář je zkušený gólman, který tu partu tmelí. Nejenom tu naši, ale celý ten náš tým. Je velice důležitá osoba, nejenom pro nás pro gólmany, ale pro všechny tady. Myslím si, že Tonda Kinský je velice dobrý. Potřebuje chytat a postupem času se zapracovávat do našeho týmu. Ondra Kolář je pro mě nejlepší brankář ligy, k tomu není potřeba nic dodávat," chválil nejvážnějšího konkurenta o vytížení Mandous, jehož slova zazněla na stránkách slavia.cz.

A s jakými ambicemi půjde explzeňský fotbalista s minulostí v Žilině do první poloviny roku 2022? "Každý chce chytat nebo hrát a já to mám taky tak. Chytat ale může jenom jeden. My se tady rveme o místo, ale není to nijak zákeřné. My se máme rádi, podporujeme se, a kdo bude mít lepší formu, bude chytat. A tak by to mělo být," uzavřel vítěz slovenské ligy z ročníku 2016/2017, který má letos nakročeno k druhému primátu kariéry.

Že Slavia pustí jasně nejlepšího útočníka? Asi má pocit, že počtvrté v řadě vyhraje i bez něj, krčí rameny Vízek

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.