Vukadinovič už se prý poučil: Mentálně jsem silnější. Vím přesně, co mám dělat. Jestli chci hrát, musím makat, jezdit

Vukadinovič už se prý poučil: Mentálně jsem silnější. Vím přesně, co mám dělat. Jestli chci hrát, musím makat, jezdit

Rychlonohý Vukadin Vukadinovič prošel v posledních letech spoustou klubových adres včetně obou slavných pražských "S" a prorazit zkoušel také na štacích v Turecku a Srbsku.


Aktuálně ho však zkouší Zlín, v jehož žlutomodrém trikotu byl dost vidět v ročníku 2016/2017. Tehdy to však pro něj byla poslední dobrá sezona na dlouhou dobu. Proč?

"Byl jsem mladší, blbější. Hrál jsem si na něco, co nejsem. Myslel jsem si, že to půjde samo, že si nemusím přidávat. Bohužel se mi to hodně vymstilo a vrátilo. Nebylo to vždycky se mnou snadné. Vědí to i ve Zlíně. Ale změnil jsem se a uvědomil si spoustu věcí. Mentálně jsem silnější. Vím přesně, co mám dělat. Jestli chci hrát, musím makat, jezdit," uvedl v interview pro idnes.cz srbský křídelník, jenž prošel také Jabloncem, Teplicemi, Táborskem, Karvinou nebo Viktorií Žižkov.

Ševcům ze zlínské Letné se ozval sám. "Když jsem rozvázal smlouvu v Niši, měl jsem to v hlavě. Zlín dobře znám. Zeptal jsem se Zdeňka Grygery (generální ředitel klubu), jestli bych mohl trénovat s béčkem s tím, že bych se chtěl posunout do áčka. V juniorce jsem se cítil dobře. Jsou tam hodně šikovní kluci. Trenéři odvádí skvělou práci. Po modelovém zápase proti dorostu mi Zdena řekl, že to nevypadá zle, že jsem na tom pohybově pořád dobře. Pak mi zavolal, že mám jet s áčkem na soustředění do Luhačovic. Tady jsem se cítil nejlépe. Tady jsem měl pohodu, kterou jsem jinde nenašel. Zlín mám rád, přirostl mi k srdci. Koupil jsem si tady byt. Mám tu spoustu známých i mimo fotbal. Kde jinde bych se měl restartovat a dát o sobě vědět? Je mi třicet, na ligu pořád mám," ukázal sebevědomí zkušený fotbalista, kterého v současnosti nezastupuje žádný agent, protože už se s nimi párkrát spálil.

Ve staronovém působišti potkal Poznara, Dostála, Matejova, Rakovana nebo Fantiše, které zažil už během své první zlínské éry. "Kluci jsou v pohodě. Pár bývalých spoluhráčů zůstalo, ostatní znám z ligy. Zapadl jsem dobře. Nejsem problémový kluk. Když jsem se zapojil do tréninků béčka, moc jsem na sebe neupozorňoval, ani jsem se klukům neozval. Když jsme se pak potkali, někteří byli zaskočení," usmíval se v rámci povídání pro idnes.cz Vukadinovič, jenž dobře zná také trenéra Jana Jelínka.

A co kdyby mu náhodu Zlín smlouvu nedal? "Už se mi pár klubů ozvalo. Preferuji zůstat ve Zlíně, dělám pro to maximum. Jinak bych netrénoval s béčkem. Celkem riskuji. Jsem bez smlouvy. Může se stát cokoli. Proto bych chtěl znát co nejdříve postoj klubu. Jarní sezona za chvilku začíná," upozornil na idnes.cz ostřílený fotbalista, jenž může naskočit již do sobotního přípravného střetu s Hanáckou Slavií Kroměříž.

U Botiče zdaleka nekončí jen Vacek. Vršovicím mávají i Le Giang a další 4 hráči. Granečný pak na testech neuspěl

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.