Inter se vrátil na vítěznou vlnu, Neapol pokračuje v jeho pronásledování, AC s Juventusem až v neděli večer

Šlágrem 23. kola italské Serie A by měl jednoznačně být nedělní duel mezi druhým AC Milán a pátým Juventusem.

Serie A - 23. kolo

Antonín Barák odehrál za Hellas Verona kompletních 90 minut, do statistik si střelecký úspěch ani přihrávku nepřipsal, přesto participoval na úspěšném obratu, v jehož rámci jeho Verona vydolovala tři body z utkání proti Bologně.  Ta šla do vedení již ve 14. minutě zápasu, Hellas nicméně ještě do poločasu za vytrvalé převahy dokázal srovnat (střely na bránu v celém utkání 6:2) pro domácí a pět minut před koncem oficiální devadesátiminutovky pak výhru domácím trefil Kalinič.

Na San Siru šli do vedení jako první hosté, za které se v 19. minutě trefil hlavou Henry. Inter si pak vytvořil jasnou převahu, skórovat ale dokázal až těsně před přestávkou, kdy se přesnou dorážkou prosadil zblízka Barella.

Ve druhé půli se však první celek tabulky dlouho trápil. Přes tuhý obranný val se ne a ne prosadit, což změnil až úderník Džeko. Ten se v první minutě nastavení pověsil do vzduchu na centr Dumfriese a hlavou rozhodl.

Inter se tak vyhřívá na čele tabulky o pět bodů před městkým rivalem AC, který čeká v neděli bitva s Juventusem.

V dalších sobotních utkáních 23. kola Serie A se zrodily bezgólové remízy.  Janov i přes územní převahu hrál 0:0 s Udine, stejným výsledkem dopadla i bitva Lazia s Atalantou Bergamo.

Z nedělního programu zatím nejvíce vyčnívá jasné vítězství Neapole nad Salernitanou, se kterou si tým z jihu Itálie pohrál prakticky v pochodovém tempu, naopak ve snaze o místo v Lize mistrů zakopla Fiorentina, která nedokázala urvat tři body v na sestup jedoucím Cagliari.  Úžasný první poločas předvedl v Empoli Mourinhův AS Řím, který ve třinácti minutách počínajících 24. minutou spustil kanonádu a nastřílel domácím čtyři góly. Ti potom sice v druhém poločase dvěma vstřelenými brankami korigovali, o osudu utkání nicméně bylo rozhodnuto.

Neapol - Salernitana 4:1 (2:1)

Branky: 17. Jesus, 45 (+3). Mertens (z pen.), 47. Rahmani, 53. Insigne (z pen.) - 33. Bonazzoli

Spezia - Sampdoria 1:0 (0:0)

Branky: 69. Verde

Torino - Sassuolo 1:1 (1:0)

Branky: 16. Sanabria - 88. Raspadori

Empoli - AS Řím 2:4 (0:4)

Branky: 55. Pinamonti, 72. Bajrami - 24. Abraham, 33. Mancini, 35. Oliveira, 37. Zaniolo