Vyhozené peníze, nebo výhra v jackpotu? Příchod Sora do Slavie může být obojím!

Vyhozené peníze, nebo výhra v jackpotu? Příchod Sora do Slavie může být obojím!

Zřejmě největší transfer tohoto přestupového období ve Fortuna:lize je definitivně zpečetěn. Nigerijský šikula Yira Sor už patří pražské Slavii. A nebylo to zadarmo. Vlastně přesně naopak, celková suma za něj vyplacená se může leckomu zdát přemrštěná. Zvlášť když ke 30 milionům korun museli červeno-bílí přihodit i procenta z příštího prodeje a bojovníka Ubonga Ekpaie, jenž do Ostravy zamířil na půlroční hostování s opcí. I tak však sešívaní věří, že se jim tento nákladný špás vyplatí.

Je to trochu záhada. Proč se nejdražším hráčem zimy stal zrovna fotbalista, který v základní sestavě figuroval na podzim pouze pětkrát? Prototože jeho nevelké herní vytížení nemělo s čistě fotbalovou kvalitou nic společného. Jeho čísla jsou ostatně v tomto směru zcela výmluvná.

Za 602 minut nasbíral jednadvacetiletý Afričan hned osm hráčských bodů za tři góly a pet asistencí, přičemž i jako žolík z lavičky byl svému týmu často velmi platný. Na plac totiž přinesl něco, co tam předtím chybělo.

Dravost, smysl pro nápaditá řešení, bravurní driblink. Tímhle vším oplýval Sor už v Baníku a na Slavii by to vzhledem ke kvalitnějším parťákům mělo být ještě lepší. Zvlášť když tito rychlíci jsou přímo stvoření pro systém, jenž má rád trenér Jindřich Trpišovský.

Ten však jistě ví i o méně pozitivních stránkách své nové posily. Častá náladovost, neochota se podřídit mužstvu i jakýsi nezájem respektovat zákony kabiny, to všchno dělalo ze Sora v Ostravě dosti neřízenou střelu. Zvlášť když se občas choval způsobem, jako by snad se spoluhráči ani neseděl ve stejné šatně.

"Skvělý fotbalista, ale občas je to s ním vážně trochu složité. Kdyby lépe fungoval jako člen týmu, tak hraje určitě víc. Ale je to mladý kluk a na hřišti nám vždycky hodně pomůže," říkal o něm trenér Ostravy Ondřej Smetana.

Jelikož tušil, že Sor v zimě pláchne za lepším. zbytečně neztrácel čas s jeho nápravou. U Trpišovského to však bude o něčem jiném. Navíc když je o něm dobře známo, že má pro podobně problémové géniuse slabost.

Dokázal zkrotit Jana Kuchtu, Abdallaha Simu, Oscara i mnoho dalších, Zcela jistě věří, že to dokáže i v tomto případě. Pokud ano, bude se příchod Sora rovnat triumfu v jackpotu. S tím, že i ten má někde jasný limit. Ten Sora zatím nikdo nenašel..

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.