Příprava: Sparta ve válce srazila Rostov, ale počítá zraněné. Plzeň poprvé padla, Rada neustál gól Kuchty

Hráči Sparty porazili v sobotní přípravě Rostov 2:0, po gólu Lukáše Haraslína si druhý zásah vstřelili Rusové sami. To fotbalisté Viktorie Plzeň utrpěli v probíhající zimní přípravě svou první porážku. Mladé Boleslavi podlehli na svém tréninkovém hřišti 0:1. Mužstvo Zlína zvítězilo nad třetiligovou Kroměříží 2:0.

Letenským se tak částečně podařila odplata za pohárové vyřazení před pěti lety, kdy po kruté venkovní porážce 0:4 uhráli doma s Rostovem nepostupovou remízu 1:1. Teď ale zvítězili 2:0. Nejdřív se trefil Haraslín, druhý gól si po Čvančarově střele vstřelili Rusové sami.

Jinak to ovšem byla dost draze vykoupená výhra. Hráči Rostova totiž začali dost brutálním způsobem a jejich likvidační styl odskákali hned dva sparťani. Nejprve musel střídat klíčový záložník Pražanů Ladislav Krejčí mladší, posléze i stoper David Vitík. Pozitivem ale je, že poprvé od letního zranění nastoupil dánský zadák Casper Höjer.

To Plzeň si v přípravě připsala vůbec první porážku. Přitom zvlášť v první půli měli viktoriáni nad Mladou Boleslaví jasnou územní převahu, v jejich největší šanci však trefil Chorý tyčku. Po změně stran pak šestý tým tabulky vyrovnal hru a v 72. minutě rozhodl, když se po centru Matějovského prosadil hlavou Mašek.

Plzeňští tak v přípravě prohráli poprvé od června 2019. "Prohráli jsme, tudíž nemůžeme být spokojeni. Na druhou stranu jsme sehráli velmi dobrou první půli, měli jsme spoustu šancí. Prvních 60 minut tak bylo podle představ, jen efektivita nebyla taková, jakou bychom si představovali. Na tolik šancí nějaký gól musíme dát," řekl trenér Michal Bílek.

To Zlín se potřetí představil proti celku z nižší soutěže a po dvou remízách si připsal konečně vítězství. Do sítě lídra MSFL z Kroměříže se trefili Poznar s Tkáčem.

Teplice si připsaly cenný sklap Rapidu Vídeň, který přehrály 2:1. V dresu vítězů se trefili Trubač s Kodadem. To Jablonec dokázal remizovat se silným Lokomotivem Moskva. Jako první se trefila čerstvá posila Rusů Jan Kuchta, na jehož gól dokázal odpovědět Jan Silný.

Zápas nedokoučoval trenér Petr Rada, jenž během několika vteřin obdržel dvě žluté, a tím pádem i červenou kartu.

Sparta Praha - FK Rostov 2:0 (1:0)