Inter otočil souboj s Benátkami, v samém závěru rozhodl exteplický forvard Džeko. V dalších zápasech se na gól čekalo marně

Fotbalisté Interu Milán porazili v sobotním utkání Serie A Benátky 2:1. Proti nováčkovi se však nadřeli více, než by kdo čekal. Spasil je až rozhodující gól bosenského snajpra Edina Džeka, který v nastavení převrhl misky vah na domácí stranu.

Serie A, 23. kolo:

Na San Siru šli do vedení jako první hosté, za které se v 19. minutě trefil hlavou Henry. Inter si pak vytvořil jasnou převahu, skórovat ale dokázal až těsně před přestávkou, kdy se přesnou dorážkou prosadil zblízka Barella.

Ve druhé půli se však první celek tabulky dlouho trápil. Přes tuhý obranný val se ne a ne prosadit, což změnil až úderník Džeko. Ten se v první minutě nastavení pověsil do vzduchu na centr Dumfriese a hlavou rozhodl.

Inter se tak vyhřívá na čele tabulky o pět bodů před městkým rivalem AC, který čeká v neděli bitva s Juventusem.

V dalších sobotních utkáních 23. kola Serie A se zrodily bezgólové remízy.  Janov i přes územní převahu hrál 0:0 s Udine, stejným výsledkem dopadla i bitva Lazia s Atalantou Bergamo.

Inter Milán - Benátky 2:1 (1:1)
Branky: 40. Barella, 90. Džeko - 19. Henry.

Janov - Udine 0:0

Lazio Řím - Atalanta Bergamo 0:0