Pokopaná Sparta přehrála Rostov, přesto spojená není. Viděli jsme chyby, připouští Vrbův asistent Bečka

Pokopaná Sparta přehrála Rostov, přesto spojená není. Viděli jsme chyby, připouští Vrbův asistent Bečka

Góly Haraslína a vlastním Muchina. Sparta úspěšně zvládla další přípravu a výsledkově úspěšně načala své španělské soustředění. Na druhé straně, ve střetu s ostrými ruskými “brousky” příšla minimálně dočasně o Martina Vitíka a Ladislava Krejčího mladšího.  

Jasná výhra, čisté konto, solidně fungující útok. Zápas proti Rostovu na úvod španělského soustředění trenérskému týmu Sparty ukázal několik pozitiv, na druhou stranu tam byly i mínusy. I přes čisté konto především v obraně. “Ten zápas nám ukázal spoustu věcí, hlavně v defenzivě, kdy ještě na tom musíme pracovat,” komentoval utkání na klubovém webu asistent trenéra Letenských Zdeněk Bečka.

Pozitivně utkání viděl i Filip Panák. “Jasně, na utkání jsme se těšili. Hrálo se na fantastickém hřišti, navíc v teple. To je něco jiného, než když jsou na Strahově minus dva stupně,“ hlásil hráč, který do hry naskočil nedlouho před koncem prvního poločasu, když nahradil zraněného Marina Vitíka. A připsal si díky tomu podíl na dalším čistém kontu defenzívy Sparty. “Jsme za to rádi. V sezoně jsme taky nějaká udrželi, ale nebylo jich moc. Každá nula potěší a dodá sebevědomí,“ hodnotil Panák.

Oba, Bečka i Panák zároveň připustili, že ruský soupeř především první poločas pojal pořádně od podlahy. “Rozhodčí to trochu pustil,” uznal Bečka s tím, že u obou odstoupivších, jak Martina Vitíka, tak Ladislava Krejčího mladšího, sparťanský lékařský tým musí nejprve vyhodnotit rozsah problému. “Snad jsou Krejda s Viťasem jenom pokopaní a nebude to nic vážného. Jinak se nám zranění a nemoci vyhýbají, takže doufejme, že všechno zůstane v pohodě,“ uzavřel Panák.

zdroj: sparta.cz/iSport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.