Bílek už má v přípravě vyrýsovanou jedenáctku pro jaro a doufá v uzdravení Beauguela

Bílek už má v přípravě vyrýsovanou jedenáctku pro jaro a doufá v uzdravení Beauguela

Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Havel – Bucha, Kalvach – Sýkora, Čermák, Mosquera – Chorý. Tak vypadala základní sestava v utkání proti Mladé Boleslavi a přes neúspěch Michal Bílek připouští, že startovací tým pro ligovou soutěž se nebude v Plzni příliš lišit.  

V lize Viktoria Plzeň jede podle expertů nad svoje “teoretické” možnosti i poměry a po podzimu okupuje druhé místo s pouze jednobodovou ztrátou za Slavií a naopak dvoubodovým náskokem před Spartou. A v přípravě - i přes to, že kvůli rizikům spojených s pandemií koronaviru vynechali zahraniční soustředění a tradiční přípravu v teple - dělají všechno proto, aby se co nejlépe připravili na obhajobu těchto pozic. V přípravě nicméně začali zakopávat. Po třech povinných zahřívacích výhrách proti týmům z nižších soutěží nejprve jen remizovali s Brnem, v sobotu pak dokonce prohráli 0:1 s Mladou Boleslaví: Kouč Plzeňským Michal Bílek nicméně odmítá panikařit. 

“Po třech nedělích přípravy všechno šlape. Sice jsme nejeli na zahraniční soustředění, ale podmínky jsou tady dobré, zatím je všechno, jak má být. Máme ještě čtrnáct dní do ligy, věřím, že se ještě zlepšíme, zlepšíme efektivitu v zakončení a budeme dobře připravení na první zápas s Hradcem,“ hlásil v rozhovoru pro iSport lodivod Plzeńských, s tím, že předpokládá, že sestava nasazená proti Boleslavi se bude hodně blížit té, kterou vyšle do jarního intra s Hradcem Králové. S tím, že k týmu by se měl ještě připojit Kopic a Bílek též doufá, že v generálce příští týden proti Seredi bude mít k dispozici svou hlavní útočnou sílu v podobě francouzského nejlepšího střelce týmu Jeana-Davida Beauguela.

Jinak nicméně v Plzni - i díky všeobecně známým limitovaným finančním možnostem klubu, u kterého se stále hledá nový majitel - kádr zůstává neměnný a do základní rotace Bílkovi žádná posila nepřibyla. Kouč Viktorie nicméně připouští, že v rámci zimního přestupového okna není všem přesunům konec. “Řešíme s majitelem pohyb v kádru, směrem ven i dovnitř Nevylučuji ještě nějaké změny,“ uzavírá pro iSport Bílek.

zdroj: iSport.cz 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.