Protřelý lišák Hodgson stále nekončí. Vrací se do Premier League a zkusí zachránit Watford

Protřelý lišák Hodgson stále nekončí. Vrací se do Premier League a zkusí zachránit Watford

Věkový rekord pro nejstaršího trenéra nejvyšší anglické soutěže se bude posouvat. Jeho držitel se vrací do kolotoče Premier League a půl roku poté, co opustill Crystal Palace se Roy Hodgson ujme Watfordu. Ten se nachází na 19. místě současné tabulky a akutně jej pálí plameny pekelné, sestupové, championshipové.  

Zkušenosti z Malmö, Interu Milán, Grasshoppers, Fulhamu, Liverpoolu nebo reprezentací Švýcarska, Finska nebo Anglie mu nestačily. Stejně jako 45 let na lavičce. A tak se Roy Hodgson vrací do fotbalového kolotoče. Podle BBC po víkendovém vyhazovu Claudia Ranieriho převezme v nejbližších dnech čtyřiasedmdesátiletý odborník Watford. A pokusí se jej nejprve připravit na nejbližší klíčový duel s Burnley (5. února) a poté dvést v ideálním případě k záchraně.

Chci si od fotbalu odpočinout, hlásil na konci minulé sezóny Hodgson, když mu doběhla smlouva s Crystalem Palace a tým z jižníjo Londýna dal najevo, že nebude mít o služby zkušeného kouče dál zájem, naopak že plánuje dát příležitost progresivnějšímu Patricku Vieirovi. Hodgson, který Palace ve svých třech sezónách za kormidlem dovedl ke 12. a dvakrát 14. místu, byl kritizován za zastaralý a divácky neatraktivní herní styl. Sám Hodgson ani přes kritiku, která jej často nevybíravě posílala do trenérského důchodu nevylučoval, že by se k trenérskému řemeslu mohl vrátit.

A příležitost přišla ve Watfordu. Tam se štace významně nepovedla Claudiu Ranierimu, který sice “objevil” Emmanouela Dennise, díky jehož gólům si Watford užil pozitivní start do tohoto ročníku, v posledních sedmi zápasech Premier League ale Hornets získali jeden jediný bod za remízu s Newcastlem a rodina Pozzů, jež klub vlastní si vzpomněla na Roye Hodgsona, který pro ně v minulosti krátce vedl další jejich klub: Udinese. Ted má za úkol nastartovat Wadford. V ideálním případě rychleji než naposledy startoval Crystal Palace, kde první tři zápasy prohrál. Povede se Hodgsonovi ve Watfordu lépe. A zachrání malý klub v nejvyšší soutěži?

zdroj: BBC    ,   

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.