Ve Viktorii měl Ekpai na zádech devadesátku a ve Slavii zase dvacítku. Proč si v Baníku vybral číslo 50?

Ve Viktorii měl Ekpai na zádech devadesátku a ve Slavii zase dvacítku. Proč si v Baníku vybral číslo 50?
OBSAHUJE VIDEO

I když už je zkušený nigerijský záložník Ubong Ekpai součástí ostravských struktur déle, s prvním týmem Baníku si zatrénoval až uprostřed pracovního týdne.

Co pro něj příchod do Slezska znamená? "Jsem šťastný, že jsem v Baníku, stejně jako jsem byl šťastný, když jsem byl ve Slavii. Baník má výborné fanoušky a líbí se mi i Ostrava jako město. Už jsem se sem byl dvakrát v minulosti na výletě podívat. Ale když jsem začal hrát v Česku, byl Baník místem, kde jsem si přál hrát hlavně kvůli těm výborným fanouškům," prozradil na webu fcb.cz ostřílený středopolař, jenž v minulosti hrál i za Liberec, Zlín nebo Plzeň.

Jak vnímal nyní pátý tým Fortuna:ligy coby protivníka? "Baník hrál vždycky dobrý fotbal. Pořád mám v paměti ten poslední zápas v Ostravě se Slavií. V něm se ukázalo, že Baník se nikdy nevzdává. Se Slavií jsme tady vedli 2:0, ale Baník hrál pořád na maximum a pořád se snažil. A nakonec to skončilo 3:3. Myslím, že Baník je pro mě dobrým klubem. Velmi dobře si pamatuju i na fanoušky. Má skvělé příznivce, nejlepší v Česku. Když jsou v hledišti, chceš jim ukázat to nejlepší, co umíš. Protože cítíš, jak milují fotbal," přidal na fcb.cz šestadvacetiletý křídelník.

Jiří Fleišman je pro něj jeden z nejlepších a nejsilnějších obránců v české lize a hodně cení také Gigli Ndefeho, s nímž ho spojuje láska k běhu. S jakým cílem za nimi přichází? "Baník má dobrý tým a byl bych rád, kdyby se kvalifikoval do evropských pohárů," zaznělo z úst čerstvého svěřence Ondřeje Smetany s Tomášem Galáskem.

Zatímco ve Viktorii hrál s číslem 90 a ve Slavii nastupoval na zádech s dvacítkou, nyní bude oblékat padesátku. Jaký to má důvod? "Moje máma bude mít příští týden padesát let. Je to můj dárek pro ni," prozradil na stránkách fcb.cz Ekpai, jehož Baník získal na hostování s opcí.

Stanciu opustí metropoli kvůli exotice i podruhé. Nynější laso z čínské Super League je prý mimořádně atraktivní

Zdroj: fcb.cz