Řediteli jsem dal najevo, že nemusí mít obavy o moji motivaci, culil se Kadeřábek s novou smlouvou v kapse

Řediteli jsem dal najevo, že nemusí mít obavy o moji motivaci, culil se Kadeřábek s novou smlouvou v kapse

Český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek může své dosavadní působení v Bundeslize hodnotit pozitivně, neboť mu věří i jeho Hoffenheim. I přes opakující se zranění v tomto ročníku německé nejvyšší soutěže, ve které odehrál jen devět ligových utkání, se dočkal prodloužení spolupráce až do roku 2025.

Odchovanec pražské Sparty zamířil do Hoffenheimu z Letné v roce 2015 a od té doby je stabilní součástkou týmu, kterému v aktuálním ročníku Bundesligy náleží sedmá příčka v tabulce. „Měl jsem kontrakt do léta 2023. Nicméně Hoffenheim přišel s nabídkou prodloužení. Byl jsem překvapený, ale současně poctěný. V devětadvaceti představuje smlouva na tři a půl roku ocenění za odvedenou práci. Vše vázlo na mých zraněních, která mě během posledních šesti měsíců provázela téměř bez ustání. Bylo mi nepříjemné řešit smlouvu a sportovní cíle v okamžiku, kdy nejsem týmu nic platný. Proto jsme se domluvili s vedením, že vše doladíme, až budu fit,“ nechal se slyšet český legionář v rozhovoru pro Sport.cz.

Při naplnění prodlouženého kontraktu by to znamenalo, že v Hoffenheimu stráví minimálně deset sezon, což je v době, kdy hráči často rotují mezi kluby neobvyklé. „Může se stát cokoliv, ještě na metě deseti let nejsem. Ale jsem vděčný už jen za fakt, že mi Hoffenheim dal šanci. Jde o ocenění mých služeb a práce, kterou jsem zde odvedl. Nebyla tak špatná,“ pokračoval devětadvacetiletý obránce.

Aktuálně je v kabině spolu s brankářem Baumannem služebně nejstarší, ale hlavu si z toho neláme. I nadále má motivaci být týmu prospěšný a užívat si každý další odehraný zápas. „V legraci mi říkají legendo. Mám v kabině dobrou pozici. Za šest a půl roku jsem si ji vybudoval. A stejně tak u fanoušků, kteří mě mají rádi a jsou nadšení z mojí věrnosti. Myslím, že je brzy řešit, co bude za tři a půl roku. Sportovnímu řediteli jsem dal jasně najevo, že nemusí mít obavy o moji motivaci. Já nejsem typ, který si teď řekne, že podepsal kontrakt na tři a půl roku, tudíž má vystaráno. Pořád mám ambice. Jasně, člověk se s přibývajícím věkem zlepšuje hůře. Ale pro inspiraci nemusím chodit daleko... V Bayernu září Robert Lewandowski. Ve třiatřiceti hraje každou sezonu lépe,“ dodal Kadeřábek pro Sport.cz s novou smlouvou v kapse.

Zdroj: Sport.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.