Už jsem připravený na nějakou postupnou minutáž, hlásí olomoucký Yunis, který udělal pro návrat všechno

Už jsem připravený na nějakou postupnou minutáž, hlásí olomoucký Yunis, který udělal pro návrat všechno

Přetržený přední křížový vaz vyřadil v současnosti již pětadvacetiletého olomouckého forvarda Jakuba Yunise ze hry na dlouhých devět měsíců. Iráckými kořeny ošlehaný útočník už je však zpět a to i přesto, že na Maltu ještě se Sigmou neodcestoval...

"Trenér řekl, že tam vezme jen hráče, co půjdou do zápasů. Já jsem doběhl program, který jsem měl naplánovaný, tedy kondiční a silový blok, a mohu říct, že se cítím dobře. To vše jsem už dělal bez úlev. Od loňského listopadu jsem s týmem absolvoval přihrávková cvičení bez kontaktních her, abych byl na leden stoprocentně připraven," uvedl na webu sport.cz svěřenec kouče Václava Jílka.

Na zápasové vytížení už si věří i on. "Musel jsem si ale koleno otestovat v soubojích a to jsem, zatímco kluci byli pryč, udělal s béčkem. Je to fajn, drží," přidal na sport.cz vytáhlý odchovanec Sigmy s krátkou minulostí v polském klubu GKS Katowice.

Nominace je ovšem na trenérském štábu. "Těžko říct. Je to na trenérech. Pocitově jsem si myslel, že bych mohl ještě nějaké utkání stihnout i na podzim. Nechtěl jsem však nic hnát, uspěchat. Dal jsem na doporučení lékařů, abych od ledna měl zelenou. Myslím, že teď už jsem připravený na nějakou postupnou minutáž, jak jsme se s trenérem bavili," zaznělo z úst Yunise, jehož nijak nestraší ani ofenzivní konkurence.

Vaněček s Růskem přitom nebudou jedni z těch, kteří by se spokojil s lavičkou náhradníků. Kor s jejich produktivitou. "To je jen dobře. Musí být v každém mužstvu. Posouvá hráče dopředu. Pro návrat jsem udělal všechno. Hlavně, ať jsem zdravý. Když ano, budu se rvát, bojovat," uzavřel v rozhovoru pro sport.cz Yunis.

Zbrusu nová liberecká posila se na Česko informovala u Tijaniho a Sora: Je to pro mě pocta, září Nigerijec

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.