Fanoušci mohou být znechucení, ale okolnosti se změnily, vysvětlil Xavi nominaci Dembeleho

Fanoušci mohou být znechucení, ale okolnosti se změnily, vysvětlil Xavi nominaci Dembeleho

Trenér španělské Barcelony Xavi zařadil do nominace na další ligový zápas proti Atleticu Madrid i francouzského útočníka Ousmane Dembeleho.

Tomu ale v létě na Camp Nou vyprší kontrakt a odmítl ho prodloužit. Proto také upadl u některých příznivců slavného katalánského klubu v nemilost a spekulovalo se, že si už v mužstvě moc nezahraje.

Sám Xavi v lednu Dembelemu sdělil, aby prodloužil smlouvu, nebo aby odešel. Katalánci pak získali na přestupovém trhu posily jako Adama Traoré, Pierre-Emerick Aubameyang a Ferran Torres. Nyní se ale situace změnila.

„Okolnosti nás přinutili najít v případě Dembeleho řešení. Je součást klubu i mužstva. Je to hráč jako každý jiný. Sedli jsme si, mluvili jsme spolu a rozhodli jsme se, že bude součástí mužstva. Nemůžeme se v naší situaci oslabovat. Je to rozhodnutí klubu. Použijeme ho, když to bude nevyhnutné. Před měsícem jsme se rozhodli jinak, okolnosti se ale změnily. Chápu pozici klubu, hráče i fanoušků, kteří mohou být trochu znechucení,“ citovala Xaviho agentura AFP.

Zdroj: Šport.sk

Hradec posílil Rybnička z Chrudimi. Přišel zvýšit údernost ofenzivy Votroků

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.