Nečekaná pětka v Signal Iduna Parku? Podle Schicka by to vypadalo stejně, i kdyby Hummels hrál...

Nečekaná pětka v Signal Iduna Parku? Podle Schicka by to vypadalo stejně, i kdyby Hummels hrál...

Česká útočná jednička Patrik Schick (26) sice v závěru víkendu ve vestfálském Signal Iduna Parku neskórovala, nicméně byla na trávníku u čtyř z pěti branek, kterými Bayer domácí Borussii počastoval. V interview pro magazín Gól se druhý nejlepší kanonýr bundesligy rozpovídal nejen o tomto šlágru. 

O tom, zda šlo o nejlepší výkon Leverkusenu v sezoně...

"Asi jo. Musím říct, že jsme to na Dortmund trénovali dva týdny. Všichni musíme být spokojeni, že jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Vyhráli jsme zaslouženě, nebyla to žádná náhoda. Hráli jsme skvěle jako mančaft, byli jsme velmi kompaktní, všichni jsme věděli, jakého hráče máme pokrýt, jak máme napadat. Nebyl v naší hře žádný zmatek. Po zisku balonu jsme chtěli přecházet do rychlých brejků, ze kterých jsme byli nebezpeční. Zvolená taktika nám vyšla perfektně."

O tom, že Dortmundu chyběli Erling Haaland i Mats Hummels...

"Haaland Borussii chyběl, to je jasné, na druhou stranu nevím, jestli by se něco změnilo, kdyby hrál Hummels. Myslím si, že by to vypadalo stejně, náš přechod do útoku byl rychlý a každý dortmundský obránce by měl problémy včas ho zastavit."

O tom, jestli mu vadilo, že se nezapsal do střelecké listiny...

"Jasně, že mi to vadilo! Ale hlavně, že jsme vyhráli, je to důležité do tabulky. Přiblížili jsme se v tabulce druhému Dortmundu a týmům za námi jsme bodově trochu odskočili."

O tom, že následují Stuttgart, Mainz, Bielefeld a Bayern...

"Zatím není program tak nabitý a sled zápasů v rychlém sledu jako na podzim, hrajeme jen jednou týdně. Řekl bych taková pohoda. Máme čas se na víkendová utkání připravit, není žádný spěch. Nyní máme v bundeslize soupeře, se kterými bychom měli sbírat body a upevnit si místo v zóně, která zajištuje Champions League.“

O tom, že Bayer coby vítěz skupiny El naskočí do play-off až později...

"Až do ní vstoupíme, tak to bude o něco složitější než teď. Doufejme, že budeme ještě víc rozehraní a že budou zase plné stadiony, před kterými se bude hrát bundesliga i evropské poháry." 

Překvapení na přestupovém trhu. Niklas Süle nezamíří do Anglie, nýbrž ke konkurentovi bavorského velkoklubu

Zdroj: gol.cz