Sáček už rychle překlopil myšlenky na Viktorii: Je to náš konkurent v boji o titul, chceme to doma zvládnout

Sáček už rychle překlopil myšlenky na Viktorii: Je to náš konkurent v boji o titul, chceme to doma zvládnout
OBSAHUJE OHLASY

Pětadvacetiletý univerzál Michal Sáček je stabilním členem sparťanského mužstva. Tím spíš v této sezoně MOL Cupu, v němž dosud absolvoval všechny zápasy a na trávnících strávil 260 minut čistého času. Čtvrtfinálový postup z Edenu ho potěšil i proto, že ve Vršovicích triumfoval vůbec poprvé.

O tom, jak hodnotí poslední derby...

"Těžké utkání, ale to jsme věděli, se Slavií je to vždycky hodně náročné a bojovné. V první půli to bylo hodně rozkouskované, ale vypadá to, že to nasvědčovalo nám. Zvládli jsme to a jsme za to strašně rádi."

O tom, že rozhodly dva rychlé góly v úvodu...

"Jsme rádi, že jsme byli takhle produktivní, i když šancí pak bylo ještě víc. Ale teď už to nemrzí, dali jsme první dvě a to bylo důležité. Pak jsme si to pohlídali, odskákali jsme si to vzadu a zaslouženě jsme vyhráli."

O tom, co říkala kabina na dvoubrankové vedení v poločase...

"Pamatuju i vedení 3:0 a nestačilo to… Říkali jsme si, že musíme pokračovat, že hrajeme dobře, že jsme je do ničeho nepustili. Zvládli jsme to udržet, celý tým makal. Vyhrávali jsme souboje, měli jsme druhé míče. Centrů bylo hodně a nepamatuju, že by z toho byla jediná šance. Zasloužili jsme si to."

O tom, zda vnímal, že nejde o ligu, ale o pohár...

"Bylo to úplně jedno, je to derby a to je vždycky svátek. Jsem strašně rád, že jsme tady vyhráli, já osobně tady snad nikdy nezvítězil. Takže o to cennější to pro mě je."

O tom, v jaké náladě půjde Sparta na Plzeň...

"V dobré, to je jasné. Je to za chvilku, máme za sebou těžký zápas, ale po výhře se regeneruje dobře. Musíme se na to připravit, Plzeň je náš konkurent v boji o titul, chceme to doma zvládnout."

Spartu údajně spolu s Basilejí a ruskými celky zajímá současný majetek Newcastlu s minulostí na Emirates Stadium

Zdroj: sparta.cz