Plzeň to na Spartu zkusí jako Budějovice, myslí si před ligovým šlágrem Rezek

Plzeň to na Spartu zkusí jako Budějovice, myslí si před ligovým šlágrem Rezek

Kreativní ofenzíva Sparty pod taktovkou Pavla Vrby narazí na perfektně fungující obranu Plzně dirigované Michalem Bílkem. Tak vidí základní leimotiv nedělního zápasu kola trenér teplické juniorky Jan Rezek, který oblékal dresy obou týmů.  

Plzeň se pokusí vyjít ze zajištěné obrany a bude věřit, že postupem času dokáže utéct a potrestat Spartu z nějakého brejku. Naproti tomu letenští se budou chtít držet dlouhodobých preferencí Pavla Vrby a porazit Viktorii skrze pestrou hru ze svých křídelních prostorů, kde Haraslín a Pešek dokáží vymyslet velké věci. Tak nějak vidí základní scénář nedělního střetu v tabulce nejvyšší třetí Sparty s aktuálně vedoucí Plzní v rozhovoru pro web iSport.cz trenér teplické juniorky Jan Rezek. 

Ten má zkušenosti z Letné i ze Štruncových sadů, zahrál si za oba týmy. Jeho primární analýza silných stránek obou kádrů a předpokládaných záměrů obou trenérů je i dále nicméně poměrně konzervativní. “Viděli jsme, že nejen Sparta má problémy, když hraje proti mančaftu, který je vzadu dobře srovnaný a má dobře zorganizovanou hru. Je těžké se do takového týmu dostat, například jako Sparta v Budějovicích (0:0). Podobně to zkusí Plzeň na Spartě, že začne ze zajištěné obrany a bude spoléhat na to, že uteče z nějakého brejku,“ prohlásil v pro iSport Rezek.

A před nedělním - minimálně v perspektivě české ligy -  soubojem titánů zároveň očekává, že by minimálně v sestavě Sparty mohlo oproti všeobecným předpokladům dojít k nějakým překvapením. Sparta sice s úspěchem nasadila v týdnu do poháru své “mládežníky,” v neděli nicméně Rezek čeká spíše zkušenější tým. “V sestavě dojde ke změnám. Na Slavii to byl jiný zápas, Sparta vyčkávala na okénka a své šance, ale proti Plzni to bude i o dobývání, umění kopnout dobře standardku. O Dočkalovi se toho hodně napsalo, ale podle mě je pořád hodně platný, kvalitní hráč. Určitě bych ho neodepisoval, pořád má Spartě co dát, klidně by proti Plzni mohl nastoupit,” uzavírá pro iSport.cz Rezek.

zdroj: iSport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.