Slavia bere hubenou výhru na Slovácku, šlágr kola na Letné skončil smírně

Hlavní šlágry 21. kola nejvyšší české soutěže se odehrají v neděli, kdy se střetnou Sparta s Plzní a Slovácko se Slavií. Kolo ovšem odstartovalo již v sobotu odpoledne, kdy Bohemians doma přehráli Zlín a Hradec v boleslavském azylu remizoval s Českými Budějovicemi. Ve večerním utkání Teplice v prřestřelce zdolaly ostravský Baník. Jarošík tak slaví druhé vítězství v řadě.

Bohemians 1905 - Zlín

Poměrně jednoznačně, přes relativně těsný výsledek, proběhlo utkání mezi Bohemians a Zlínem. Domácí se už v 5. minutě dostali do vedení a předznamenali tím,  jakém stylu se bude celý zápas odehrávat. Takže Klokani dobývali branku hostů a pálili šance, a Zlín - v jehož sestavě absentoval klíčový útočník Poznar se, přes 59 procentní držení míče, zmohl na první střelu mezi tyče hlídané domácím Valešem až v 83. minutě, kdy z malého vápna  zakončoval Chwaszcz. Pak si sice Zlín vytvořil platonický tlak, ten však k vyrovnání nevedl.

Hradec Králové - České Budějovice

Utkání bohaté na branky a na červené karty (na každé straně odešel po druhé žluté po jednom hráči: Kodeš a Čolič) se odehrálo v Mladé Boleslavi, kde na hostující hřiště nováčka z Hradce přijely České Budejovice. Domácí poslal do vedení Rada, když po akci po ose Vlkanova - Mejdr zakončoval na zadní tyč, už v nastaveném čase prvního poločasu pak po rohu hlavou srovnal Mick van Buren. Po dalším rohu po skončené první desetiminutovce poločase druhého otočil vedení na stranu hostů Michal Škoda, to jim vydrželo pouhých dvacet minut, než po penaltě srovnával znou Rada. V nastaveném čase měl rozhodnutí na hlavě Prekop, Šípoš nicméně dokázal jeho hlavičku vytěsnit na brankové čáře.

Baník Ostrava - Teplice

Jako první zahrozili domácí fotbalisté, přesněji A byl to právě domácí útok, jenž poprvé výrazněji zahrozil Ladislav Almási, který ale pálil těsně nad břevno. I přestože Ostrava v úvodních minutách dominovala, nechybělo moc a radovaly se hosté. Sejkův gól ale rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. O pár minut později naopak Almási naběhl na kontr Jiřího Fleišmana a poslal Baník do vedení. Teplice se však nevzdaly a ještě do konce první půle stihl vyrovnat  Sejk, který přesně tečoval do brány střelu Fortelného.

Jakým způsobem skončil první poločas, tak začal poločas druhý. Severočeši využili viditelně překvapených domácích  a povedlo se jim zásluhou dua Fortelný - Žák dostat do dvoubrankového vedené, na což v Ostravě nároční fanoušci nejsou zvyklí. I přesto dokázali ostravští fotbalisté ještě odpovědět. Druhým přesným zásahem hlavou se totiž zaskvěl Almási, který tak vstřelil 10. ligový gól. O vítězství Jarošíkových svěřenců však definitivně rozhodl Lukáš Mareček, který se dokázal prosadit po rychlém brejku.

Slovácko - Slavia

Pražská Slavia vycestovala na půdu houževnatého Slovácka, aby odčinila své dvě zaváhání v úvodu jara. Od úvodních minut byla hra poměrně vyrovnaná a na obou stranách nenabídla první půle příliš šancí.

I tak se hosté dostali krátce před změnou stran do vedení, když Olayinka posunul míč do vápna na Schranze, který kolmicí našel Baha, jenž přihrál na trefu Lingrovi. Ve druhém poločase již ke změně stavu nedošlo, a tak sešívaní slaví první jarní výhru a zisk tří bodů.

Olomouc - Mladá Boleslav

Duel Olomouce s Mladou Boleslaví dlouho branku nepřinášel a fanoušci si na ni museli počkat až do druhého poločasu. Hosté se dočkali ve 47. minutě, kdy si na hranici velkého vápna převzal míč Matějovský a zakončil parádní ranou.

Domácí se však zmohli na odpověď a Chytil nejprve stav srovnal a jedenáct minut před koncem základní hrací doby se o obrat postaral Zmrzlý.

Karviná - Jablonec

Karviná bojuje o setrvání mezi tuzemskou elitou a zatímco před týdnem urvala nečekaně tři body na půdě Slavie, nyní přivítala Jablonec, kterému se taktéž v této sezóně výsledkově příliš nedaří. Podle toho se odvíjelo také utkání, ve kterém se góly objevily až po změně stran.

V 50. minutě se domácí prosadili zásluhou Čmelíka, který proměnil pokutový kop. Pět minut před koncem ale odpověděli také hosté, když si centr Kadlece na levou stranu prodloužil hlavou Kratochvíl a bezchybně zakončil Pilař.

Sparta - Plzeň

Šlágrem kola byla bezpochyby konfrontace Plzně se Spartou. Západočeský tým začal utkání aktivněji a plody ovoce to přineslo již po dvaceti minutách, kdy se postaral o vedoucí branku Chorý. Po změně stran náskok Viktorie pojistil Hejda, ale také Sparta se dokázala nadechnout k odpovědi. V 71. minutě se podařilo snížit Pavelkovi a v nastaveném čase rozhodl o remíze 2:2 Hložek.

FORTUNA:LIGA, 21. kolo:

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 5. Hronek. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pfeifer - Hrubeš (video). ŽK: Bederka - Tkáč, Conde, Vraštil, Cedidla. Diváci: 1000 (omezený počet).
Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Petrák, Hronek (85. Koubek), Květ, Kovařík (84. Bartek) - Chramosta (42. Beran), Puškáč (51. Necid). Trenér: Klusáček.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Simerský, Matejov (90.+2 Kolář) - Hrubý (78. Chwaszcz), Conde - Dramé (67. Vukadinovič), Tkáč (78. Hrdlička), Janetzký - Fantiš. Trenér: Kalivoda.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)
Branky: 26. a 76. z pen. Rada - 45.+1 Van Buren, 56. Škoda. Rozhodčí: Radina - Hurych, Šimáček - Julínek (video). ŽK: Kodeš - Čolič, Hora. ČK: 64. Kodeš - 75. Čolič. Diváci: omezený počet.
Hradec: Fendrich - Klíma, Král, Čech - Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný - Kubala (54. Prekop), Vašulín (86. Kučera), Vlkanova. Trenér: Koubek.
Budějovice: Šípoš - Čolič, Havel, Králik, Skovajsa - Valenta, Hora (69. Hellebrand) - Van Buren, Škoda, Mršič (80. Sladký) - Mihálik. Trenér: Horejš.

Baník Ostrava - FK Teplice 2:4 (1:1)
Branky: 20. a 83. Almási - 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa - Paták, Vodrážka - Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil - Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).
Ostrava: Budinský - Svozil, Chlumecký, Fleišman - Ndefe, Ekpai (62. Boula), Kaloč, Budínský (71. Šín), Falta (71. Buchta) - Almási, Klíma. Trenér: Galásek.
Teplice: Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Mareček, Jukl, Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) - Žák (80. Sunzu), Sejk (89. Mareš). Trenér: Jarošík.

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 51. Čmelík z pen.- 85. Pilař. Rozhodčí: Klíma - Dobrovolný, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Bartošák, Jánoš - Zelený, Kratochvíl. Diváci: omezený počet.
Karviná: Bajza - Látal, Buchta, Dramé, Šehič - Jánoš, Qose (89. Papadopulos) - Čmelík (69. Lukáš Holík), Zorvan (89. Svoboda), Bartošák (80. Sinjavskij) - Durosinmi. Trenér: Páník.
Jablonec: Hanuš - Libor Holík (76. Kadlec), Martinec, Kubista, Zelený - Hübschman - Malínský (76. Černák), Kratochvíl, Houska (64. Považanec), Pilař - Silný (87. Surzyn). Trenér: Vágner.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 65. Chytil, 79. Zmrzlý - 47. Matějovský. Rozhodčí: Machálek - Váňa, Volf - Hrubeš (video). ŽK: Greššák, González - Suchý, Stránský. Diváci: 1000 (omezený počet).
Olomouc: Stejskal - Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý - González, Breite, Greššák (55. Růsek), Spáčil (55. Zifčák), Daněk (90.+3 Vepřek) - Chytil (90.+1 Poulolo). Trenér: Jílek.
Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Šimek (84. Smrž), Preisler - Ladra, Matějovský, Dancák, Pech, Ewerton - Mužík (74. Stránský). Trenér: Jarolím.

FC Slovácko - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Lingr. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Ondráš (video). ŽK: Petržela, Šimko, Šašinka - Jurásek, Hromada, Schranz. Diváci: 1000 (omezený počet).
Slovácko: Nguyen - Tomič, Kadlec, Daníček, Šimko (72. Reinberk) - Havlík, Ljovin (55. Jurečka) - Petržela (72. Kohút) , Sadílek, Holzer (79. Juroška) - Vecheta (79. Šašinka). Trenér: Svědík.
Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Holeš, Jurásek - Ševčík (90.+4 Talovjerov), Hromada - Schranz, Lingr (79. Traoré), Olayinka - Tecl. Trenér: Trpišovský.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:2 (0:1)
Branky: 71. Pavelka, 90.+1 Hložek - 20. Chorý, 53. Hejda. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vlček - Adámková (video). ŽK: Holec - Sýkora, Hejda, trenér Bílek. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sparta: Holec - Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko - Pešek (56. Karabec), Pavelka, Sáček (67. Dočkal), Hložek, Haraslín (56. Krejčí starší) - Minčev (46. Čvančara). Trenér: Vrba.
Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Hejda, Sýkora - Bucha, Kalvach - Kopic (81. Šulc), Čermák (82. Káčer), Mosquera - Chorý (64. Beauguel). Trenér: Bílek.