Krejčího absence měla vliv na hru sparťanské středové řady, jejíž hru podle Vrby zrychlil až příchod Dočkala

Krejčího absence měla vliv na hru sparťanské středové řady, jejíž hru podle Vrby zrychlil až příchod Dočkala

Pavel Vrba po závěrečném hvizdu s Viktorií uvedl, že absence Ladislava Krejčího mladšího byla vynucená kvůli zdravotním problémům. S jeho podzimními problémy to však nic společného nemá a na první duel Evropské konferenční ligy s Partizanem Bělehrad by měl být připraven.

I kvůli LK37 musel letenský kormidelník sáhnout do vítězné sestavy z derby. "Krejčího změna byla vynucená. Hancko nehrál pohárové utkání, protože byl zraněný a uzdravil se. Co se týká Vitíka a Panáka, věřili jsme, že budeme dobývat obranný blok. Rozhodli jsme se pro Panáka, protože jsme si mysleli, že bude v rozehrávce lepší," přiblížil taktické záměry osmapadesátiletý odborník, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Podle exreprezentačního kouče šlo o jednoznačnou komplikaci. "Láďa Krejčí patří ke klíčovým hráčům. Asi to mělo vliv na hru středové řady. Až s příchodem Bořka Dočkala se to zrychlilo. Dával tam dlouhé balony, které má v popisu práce Láďa Krejčí. Mezihru jsme měli velice složitou a komplikovanou. Ani jsme se nedostali do žádné příležitosti. Až s příchodem Bořka se hra zrychlila. I standardní situace byly mnohem lepší. Z toho možná vyšlo to, že jsme bod urvali," připomněl bývalý šéf Ludogorce Razgrad i Anži Machačkala.

Mladší z Krejčích by však nemusel chybět dlouho a ve čtvrtek v rámci evropského poháru už se opět může na trávníku objevit. "Možná, kdybychom šli do velkého rizika, dali bychom ho na nedělní zápas do kupy. Vzhledem k tomu, že nás čeká těžká série zápasů, nemohli jsme jít do takového rizika, abychom Láďu nezavřeli na dva měsíce. Tentokrát jsme šli do situace, kdy chceme, aby se Láďa uzdravil. Je možné, že už ve čtvrtek bude k dispozici," ozřejmil na sparta.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky momentálně třetího celku Fortuna:ligy.

Prakticky vyhraný zápas podle Hejdy ani nešel ztratit, Viktoria to přesto dokázala. Bílek ovšem chválil...

Zdroj: sparta.cz