Bayern v samotném závěru srovnal v Salzburgu, Liverpool si veze komfortní náskok z Milána

Dva rozdílné příběhy se psaly v úvodních zápasech osmifinále Ligy mistrů. Zatímco Manchester City si na Sporting přijel v podstatě přímo pro postup a rozhodl v prvním poločase, v Parku princů museli diváci na jediný gól čekat až do poslední minuty čtyřminutového nastavení.

Malé velké drama nabídl první zápas střetu kolosů mezi PSG a Realem, kde Pařížané celý zápas dobývali branku Španělů (na střely na bránu zápas skončil 8:0, střelecké pokus Francouzi ovládli 22:3), aby se dočkali  podstatě až v úplně posledním možném momentu utkání. Ne že by neměli šance dříve. Útočná vozba MMN měla několik příležitostí, tu největší Messi když po faulu Caravajala na Mbappého měl míč na značce pokutového kopu, Courtois ale jeho penaltu dokázal vytěsnit mimo tyče. Když ani další šance PSG nedopadli a utkání se schylovalo k remíze, v prakticky poslední akci utkání nechal Kylian Mbappé zapomenout na spekulace, do jaké míry se bude snažit a bude motivovaný proti týmu, kam se předpokládá že v létě přestoupí, individuální akcí prošel mezi Miliataem a Vasquezem a na zadní tyč prostřelil Courtoise mezi nohama.

Paris Saint-Germain - Real Madrid 1:0 (0:0)

Branky: 90 (+4). Mbappe

Paris Saint-Germain FC: G. Donnarumma – N. Mendes, Kimpembe, Marquinhos (C), Hakimí – Verratti, Paredes, Danilo Pereira (88. I. Gueye) – Di María (72. Neymar), Messi, Mbappé

Real Madrid: Courtois – F. Mendy, Alaba, Militao, Carvajal (72. L. Vázquez) – Modrić (82. Valverde), Casemiro, Kroos – Vinícius Júnior (82. E. Hazard), Benzema (C) (88. Bale), Asensio (72. Rodrygo)

Takhle si asi v Lisabonu svůj velký den nepředstavovali. A Adan v bráně Sportingu měl první poločas taktéž dozajista jinak narýsovaný. Pětkrát vystřelili svěřenci Pepa Guardioly během prvních pětačtyřiceti minut mezi Adanem obývané tyče, čtyřikrát to znamenalo změnu na světelné tabuli zaznamenávající skóre utkání.  Manchester City nakreslil velmi přímou a efektivní cestu do čtvrtfinále, ač se zázraky občas dějí, Sporting po čtyřech doma obdržených gólech  první půli, které ještě dozdobil v druhém poločase Sterling už na postup reálně pomýšlet nemůže.

Sporting Lisabon - Manchester City 0:5 (0:4)

Branky: 9. Mahréz, 17. a 44. Silva, 32. Foden, 58. Sterling

Sporting Lisabon: Adán – Esgaio, Coates (C), Inácio – Porro (83. Neto), Palhinha, Nunes, Reis – Sarabia (75. Tabata), P. Gonçalves (52. Ugarte) – Paulinho (75. Slímání)

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias (C), Laporte (85. N. Aké), Stones (61. Zinčenko) – B. Silva, Rodri (74. Fernandinho), De Bruyne – Mahriz, Foden (61. Gündoğan), Sterling

Inter Milán dlouho vzdoroval ofenzivní síle Liverpoolu a po bezbrankové první půli se diváci dočkali branek až po změně stran. V 75. minutě se dostal ke slovu Firmino a náskok Reds pojistil o osm minut později egyptský kononýr Salah. Ostrovní gigant si tak do odvety na Anfield Road veze dvoubrankový náskok, který mu dává velké šance na postup.

Inter - Liverpool 0:2 (0:0)

Branky: 75. Firmino, 83. Salah

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij (87. Ranocchia), Bastoni (90+1. Dimarco) – Dumfries (87. Darmian), Arturo Vidal (87. Gagliardini), Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez (70. Alexis Sánchez), Džeko

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara (86. Milner), Fabinho (59. J. Henderson), Elliott (60. Keïta) – M. Salah, Diogo Jota (46. Firmino), Mané (59. L. Díaz)

Bayern Mnichov nemusel cestovat na venkovní zápas daleko, neboť jej na své půdě přivítal Salzburg. Domácí tým plný talentovaných mladíků nedaroval zvučnému soupeři od prvních minut nic zadarmo a díky své dravosti bavorskému klubu zatápěl. Skóre otevřel ve 21. minutě střídající Adamu. Lídr Bundesligy se zmohl na odpověď až v samotném závěru, kdy na konečných 1:1 srovnal Coman.

Salzburg - Bayern Mnichov 1:1 (1:0)

Branky: 21. Adamu - 90. Coman

Salzburg: Köhn – Kristensen, Solet, Wöber, Ulmer (C) – Capaldo, Camara, Seiwald (80. Sučić) – Aaronson – Okafor (12. Adamu), Adeyemi (87. Kjaergaard).

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Süle, Lucas Hernández – Gnabry (77. Choupo-Moting), Kimmich, Tolisso (80. Sabitzer), Coman – T. Müller (C), Sané – Lewandowski.