Malínský se Boleslavi pomstil za křivdu a Spartě slíbil v předstihu těžký terén, se kterým nejde nic dělat

Malínský se Boleslavi pomstil za křivdu a Spartě slíbil v předstihu těžký terén, se kterým nejde nic dělat
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec vplul do semifinále domácího poháru proti Mladé Boleslavi velmi hladce (4:0) a velký podíl na tom měl i rychlonohý křídelník Tomáš Malínský, který zatížil hostující konto dvěma přesnými zásahy.

"Na papíře to vypadá jako jasná záležitost. Ale byl těžký terén. Nevím, jestli moje góly rozhodly, ale určitě nám hodně pomohly," liboval si v interview pro stránky fkjablonec.cz zkušený borec, který v minulosti prošel Hradcem, Boleslaví, Libercem i Slavií, kde však žádnou velkou díru do světa neudělal.

Svěřenec Petra Rady slavil jednu ze svých tref okázale před boleslavskou střídačkou a nebyla to náhoda. "Boleslavským angažmá jsem si prošel. Vím, co se mi tam stalo. Realizační tým mě dal na čtrnáct dní mimo, když jsem tam končil. Nevím, jestli jsem si tohle zrovna zasloužil. Já se na tyhle situace pak těším a dokážu si je vychutnat," přiznal kolega Kadlece, Pilaře, Silného a spol.

Protože se Jablonci ve Fortuna:lize až tolik nedaří, pohárový úspěch by ho mohl povzbudit. "Každá výhra vám dodá sebevědomí. Pevně věřím, že to je nějaký příslib. Hned když jsme přišli do kabin, jsme si snad říkali, že bychom ten postup vyměnili za tři body do ligové tabulky. Protože těch bodů tam moc nemáme. Budeme se muset pokusit bodovat v každém ligovém zápase. Osobně si myslím, že to bude boj až do posledního kola v lize i nadstavbě. Vyhráli jsme jednou a pak remizovali, čtyři body nehrají zas tak velkou roli. Je fajn, že se nám v každém zápase zatím podařilo bodovat. Když budou body přibývat, bude to jen dobře," doplnil na fkjablonec.cz třicetiletý rodák z Chrudimi.

V neděli čeká zelenobílé barvy velký tahák proti Spartě, která bude mít v nohách čtvrteční válku s Partizanem Bělehrad. "Už je to nějaká doba, co se mi proti Spartě tak dařilo. Těšíme se na ten zápas všichni, doufám, že přijde co největší fanoušků. Budeme je chtít na tomto těžkém terénu potrápit, ale bohužel tady na severu se s tím nic nedá dělat. Trávníkáři se snaží, ale bohužel tady tráva v tomhle ročním období neroste. Uděláme maximum, abychom Spartu potrápili a třeba i uspěli," slíbil příznivcům Malínský.

Vízek nevybíravě o Spartě: Když přijde na věc, zůstanou jen kecy. Tým asi tak silný není, klame tělem

Zdroj: fkjablonec.cz