Plzeňský nováček Holík neměl nad čím přemýšlet a Bílek získal velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy

Plzeňský nováček Holík neměl nad čím přemýšlet a Bílek získal velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy

Plzeň si v závěru tohoto pracovního týdne vypůjčila z Jablonce třiadvacetiletého krajního beka Libora Holíka, jenž by měl v Doosan aréně strávit nejbližší měsíce.

Nejnovější akvizice Viktorie, jejíž konto zdobí k tomuto datu 121 prvoligových startů, bude hlavnímu kouči Michalu Bílkovi k dispozici již v sobotním utkání na jihočeském Střeleckém ostrově.

"V obranných řadách máme nyní poměrně dost zraněných hráčů, jsem tedy rád, že se nám podařilo dotáhnout hostování velmi kvalitního a talentovaného hráče, který je připravený okamžitě naskočit do zápasů," citoval web fcviktoria.cz slova generálního ředitele Adolfa Šádka.

Hlavní trenér dotyčné hostování odchovance Slovácka přivítal. "S Liborem jsme se setkali již během angažmá ve Zlíně, znám ho a vím, jakého hráče jsme získali. Jde o velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy," mnul si ruce muž zodpovědný za výkony a výsledky západočeské značky.

Sám fotbalista potvrdil, že se jeho příchod na západ země zrodil opravdu rychle. "Překvapilo mě to a zároveň potěšilo. Když jsem zjistil, že mě z Jablonce pustí, tak jsem neměl nad čím přemýšlet. S Jabloncem jsme na tom v lize byli docela špatně, naopak Viktorka momentálně hraje o nejvyšší příčky, což je pro mě to největší lákadlo. Chci týmu pomoct vybojovat ty nejvyšší příčky," pronesl na stránkách fcviktoria.cz Holík.

V novém klubu nalezl hned několik známých včetně trenéra. "Pro každého hráče je určitě plus, když ví, že se s trenérem znají, takže i to hrálo velkou roli. V jednadvacítce jsem hrál s Pavlem Buchou, Dominikem Janoškem a Pavlem Šulcem. S Honzou Sýkorou jsem působil v Jablonci. Spoustu kluků znám také z ligy. Myslím si, že se vztahy v kabině by neměl být problém," uzavřel defenzivní specialista, jenž si vybral číslo 44 a to kvůli tomu, že je čtyřka obsazená Luďkem Pernicou.

Nikdo si na nic nehrál a to mě hodně oslnilo, chválí na jména zvučnou boleslavskou kabinu čerstvá posila z Líšně

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.