Kvintet důvodů, proč by Liverpool mohl letos dosáhnout na treble

Kvintet důvodů, proč by Liverpool mohl letos dosáhnout na treble

Může to být sezóna Liverpoolu? Může Klopp urvat trebble? Carabao Cup už na Anfieldu mají v kabinetu trofejí, v Premier League jsou teoreticky tři body za vedoucím City, Liga mistrů je otevřená a po triumfu na Interu chybí Salahovi a spol. "v podstatě už jen" přejít čtvrtfinále, semifinále a vyhrát finále. Sportskeeda dala dohromady pět argumentů, proč by se to Liverpoolu mohlo letos podařit.  

První argument Sportskeedy je, že Liverpool k nahánění více zajíců pod Kloppem konečně dospě. V minulosti byli Reds často anglcikou fotbalovou veřejností kritizováni, že domácí poháry berou na lehkou váhu a nepřikladají jim dostatečně důležitost. Bum. O víkendu se Liverpoolští mazlili s Carabao Cupem. A proti Chelsea to opravdu nevypadalo, že by je to nezajímalo.

Druhým faktem na podporu ambic Liverpoolu je funkční útok, který krom výher v jednotlivých zápasech buduje i náskok ve skóre proti City.  Liverpool měl vždy výhodu nad svými soupeři, pokud jde o produktivní útočníky, a ani letos tomu není jinak. Mohamed Salah je s 19 góly na kontě průběžným lídrem soutěže o krále střelců. Pozadu nezůstávají ani Diogo Jota a Sadio Mane. Luis Diaz je v záběhu, gólem dokáže přispět i Firmino. 

Třetím důvodem je obrana Liverpoolu, která je zpět na "topu." V minulé sezoně se potýkala s řadou problémů., kdy tři z jejich nejvýraznějších středních obránců, Virgil van Dijk, Joel Matip a Joe Gomez, byli po velkou část sezóny zranění. To mělo vliv nejen na obranu, ale podvazovalo to i kreativitu jejich krajů. Trent Alexander-Arnold a Andrew Robertson nemohli útočit se stejným zápalem jako dřivé, protože museli vypomáhat směrem dozadu. Už nemusí. Na hře dozadu to poznat není, na hře dopředu je příspěvek jasně patrný.

Za čtvrté. Pokud chcete vyhrávat vše a máte na to i kádr, musíte ten kádr mít zdravý. A doktoři na Anfieldu mají na začátku března takovou "ukázku" dovolenkových časů, Loni to byla katastrofa, letos Liverpool drží mnohem lépe. A delší časový úsek chyběli pouze Harvey Elliot, Roberto Firmino a Thiago Alcantara, přičemž Elliot se již vrátil do plné kondice.

A konečně za páté. Virgil van Dijk. Ok, trochu se to protíná s bodem číslo tři, ale i přes popularitu útočníků Liverpoolu a produktivitu Mo Salaha, VvD je tichá síla. Co síla - supermocnost. Aktuálně je bez diskusí  všeobecně považován za nejlepšího středního obránce světového fotbalu. Tento Nizozemec by se hodil do každého týmu v Evropě, a pokud se v něm neobjeví, bude nám velmi chybět. 

Zdroj: sportskeeda.com