Prospali jsme začátek. Nebyli jsme důrazní, jak býváme obvykle, vysvětlil Bílek problémy Plzně se Zlínem

Prospali jsme začátek. Nebyli jsme důrazní, jak býváme obvykle, vysvětlil Bílek problémy Plzně se Zlínem
OBSAHUJE OHLASY

V dobré náladě hodnotil souboj se Zlínem bezprostředně po utkání kouč Plzně Michal Bílek pro O2 TV Sport. Aby ne, vždyť jeho celek zvládl těžké utkání s připraveným soupeřem.

Ostatně, Plzeň do utkání se Zlínem nevstoupila dobře. Prohrávala a musela dotahovat jednogólové manko. Bylo to pro exreprezentačního trenéra překvapením? „Nebylo, protože jsem věděl, že to bude hrozně těžký. My jsme prvních třicet minut první půle trošku prochrápali, těžko jsme se dostávali do hry. Dělaly nám problémy dlouhý nakopávaný balóny za naši obranu. Pak jsme se myslím zlepšili ke konci první půle. Ve druhé jsme brzo dali na 2:1 a domácí potom bojovali, dřeli. Bylo tam hodně nakopávaných balónů a jsem rád, že jsme je nepustili do žádné velké šance,“ podal svůj náhled na zápas Bílek.

A proč Zlín dělal Západočechům problémy? „Bylo to tím, že domácí hráli jednoduše, bylo hodně nakopávaných balónů do prostoru, jak jsem říkal. My jsme se s tím těžko vyrovnávali. Chyběl tam ale pohyb, taková ta větší touha se víc dostat do hry. Nebyli jsme tak důslední, jak jsme dřív bývali, proto jsme měli problémy. Ale jsem rád, že jsme to utkání zvládli, samozřejmě,“ vysvětlil šestapadesátiletý trenér, co mu dělalo ve hře jeho týmu vrásky.

Bílkovi se povedl v poločase tah s vystřídáním Aleše Čermáka, kterého nahradil na hřišti autor vítězné branky Tomáš Chorý. Ten byl přitom na hřišti pouhé čtyři minuty, když rozhodl o třech bodech pro Západočechy. „I přesto, že jsme vyrovnali na 1:1, tak jsme věděli, že budeme muset víc držet balón, že bude hodně standartek. Proto tam šel Choras, no,“ vysvětlil Bílek v pozápasovém rozhovoru, co ho vedlo ke šťastnému střídání. A našla Plzeň v Chorém nového exekutora penalt? „Jsou na to určeni tři. Je tam Buchy (Pavel Bucha, pozn. red.); Choras (Tomáš Chorý, pozn. red.) dneska proměnil a je tam ještě Bogy (Beauguel, pozn. red.). Vždycky se rozhodnou v ten daný moment, kdo se cítí nejlíp,“ naznačil kouč, že nešlo o náhodné rozhodnutí.

Vyškov doma rozdrtil Opavu, Příbram udolala Žižkov

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.