Derby v Manchesteru ovládli Citizens, Arsenal přetlačil Watford, Spurs deklasovali Everton

Osmadvacátým kolem pokračuje o víkendu též anglická Premier League. Chelsea, kterou se v týdnu rozhodl s ohledem na protiruské sankce prodat její majitel Roman Abramovič, v sobotu rozdrtila Burnley 4:0. West Ham s Tomášem Součkem v sestavě pak prohrává na Liverpoolu 1:0.

Fotbalisté Leicesteru v nepříliš atraktivním zápasu porazili Leeds United po proměnění jediné vyložené šance Barnese. Leicester tak navázal na předchozí vítězství nad Burnley. Naopak Leeds je v krizi. Nepomohla ani výměna trenéra. Za posledních šest zápasů Leeds uhrál pouze jeden bod.

Jednoznačného vítěze nabídl souboj Aston Villy a Southamptonu. Hosté prohrávali již od deváté minuty a jejich gólový nášup nakonec skončil na čísle čtyři. Gerrardovi svěřenci zvítězili podruhé v řadě a posunuli se na jedenáctou příčku tabulky.

Rovněž výsledek utkání londýnské Chelsea na půdě zachraňujícího se Burnley vypadá jako jasný zápas. Na stadionu Truf Moor se klub, kolem jehož majitele se nyní velmi hovoří, ale rozjel až ve druhé půli, kdy domácím vstřelil všechny čtyři branky. Burnley se v prvních pětačtyřiceti minutách ještě srdnatě bránilo.

Ze souboje o záchranu bojujících celků a shodou okolností i nováčků Norwiche a Brentfordu vyšel lépe hostující celek, který tak potvrdil i lepší postavení v tabulce. Hosté se dostali do vedení již v první půli zásluhou Ivana Toneyho. Tentýž hráč pak přidal ve druhé pětačtyřicetiminutovce ještě další dvě branky z pokutových kopů, čímž zaznamenal svůj premiérový hattrick v Premier League. Norwich se čestného úspěchu dočkal až v nastaveném čase.

Důležité tři body zaznamenal také Crystal Palace na půdě Wolves. Hosté byli po celé utkání lepší a aktivnější a vytvořili si i několik dalších nebezpečných situací. Vlci se během celých devadesáti minut v podstatě na nic nezmohli.

Duel Liverpoolu s West Hamem, za který nastoupil v základní sestavě i český záložník Tomáš Souček, nabídl v prvním poločase atraktivní podívanou plnou šancí. Ovšem tu jedinou využil domácí Mané v sedmadvacáté minutě. Druhá část utkání už tak zajímavá nebyla. Liverpool si držel jednogólový náskok a hosté z Londýna na účinnou defenzivu nenašli řešení.

Arsenal na půdě Watfordu poslal do vedení již v páté minutě Odegaard, ale o šest minut později srovnal Cucho. Gunners se ale dostali do náskoku po půlhodině hry zásluhou Saka. Po změně stran zvyšoval Martinelli a Sissoko pak tři minuty před koncem jen snížil na konečných 2:3.

Ostře sledované derby v Manchesteru ovládli Citizens, kteří se dostali do vedení již zkraje utkáni po trefě De Bruyneho. Na jeho trefu dokázal ještě odpovědět Sancho, ale bylo to opět belgické křídlo, které vrátilo domácím náskok. Po změně stran pak další trefy vykázal Mahrez a upravil tak na konečných 4:1.

Pondělní zápas mezi Tottenhamem a Evertonem se stal jednoznačnou záležitostí pro domácí celek, který si významným způsobem vylepšil skóre a po některých nepřesvědčivých výkonech udělal svým fandům radost. Léčba Lampardem naopak nefunguje na Karamelky, které po osmé prohře v deseti zápasech začínají nepříjemně pociťovat vlhko z blízkosti sestupových vod.