Chorý: Šel jsem za Bogym jestli mi tu penaltu nepustí. Pak ve Zlíně rozhodl a oslavil narození dcery

Chorý: Šel jsem za Bogym jestli mi tu penaltu nepustí. Pak ve Zlíně rozhodl a oslavil narození dcery

Víc práce než možná čekali měli plzeňští ve Zlíně, kde už ve třinácté minutě prohrávali a domácí ještě následně spálili několik dobrých střeleckých příležitostí. Nakonec se Plzni povedlo otočit a patnáctou jednobrankovou výhrou se vrátili na čelo ligy.  

Minulý týden proti Padubicím byl Jean-David Beauguel naštvaný, že kvůli krvavém zranění nemohl kopat penaltu. V sobotu nicméně pokutový kop Tomáši Chorému přenechal. A ten tak vítězným gólem proti Zlínu mohl oslavit narození své dcery Lindy. “Bogy si pro tu penaltu šel, je na ně určený a v letošní sezoně jich kopal opravdu dost. Jsem hrozně rád, že mi jí přenechal. Ten gól pro mě má obrovskou hodnotu,“ svěřil se po zápase webovým stránkánm Plzně novopečený otec. ”Bogymu patří velké dík. Mezi útočníky je vždycky rivalita, ale on teď ukázal, že přátelství je přednější než góly,“ dodal ještě Chorý.

Chorý přišel do hry místo Aleše Čermáka po poločase, kdy na pokyn Michala Bílka měl zvýšit tlak ve vápně Zlína, kam Plzeň začala v druhé půli sypat centry. Už za pět minut pak po ruce Vraštila rozhodl. Trenér Viktorie jej nicméně šetřil možná i proto, že útočník má za sebou velmi emocionální týden. “Je to skvělé. Odehrávají se ve mně strašně hezké emoce a nejde to ani popsat. Jsem strašně šťastný za to, že mám zdravou dceru,“ komentoval Chorý výnamnou životní událost.

Duhým, v daném kontextu méně významným, plusem posledních sedmi dní pak byl úspěšně zvládnutý zápas na východu Moravy. “Byl to velice těžký zápas, pro nás je to hrozně důležitá výhra. Zvládli jsme odvézt tři cenné body. Ukázali jsme charakter tím, že nás první inkasovaná branka nepoložila,“ hodnotil jej pro web Viktorky následně Chorý. Který - vzhledem k rodinné situaci - možná ani nebude v neděli sledovat, zda Slavia v derby dokáže znova odsunout Plzeň na druhou příčku.

zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.