Dočkal, Čelůstka, Krejčí nebo Pavelka spadli do průměru. Spartu z marastu nedostanou, myslí si po prohraném derby Siegl

Dočkal, Čelůstka, Krejčí nebo Pavelka spadli do průměru. Spartu z marastu nedostanou, myslí si po prohraném derby Siegl

Znovu velké předsezónní ambice, znovu (zřejmě) žádný titul a opět - alespoň v tuto chvíli - se solidní ztrátou. Podle sparťanské legendy Horsta Siegla by Vrba s Rosickým ještě víc měli vsadit na sparťanskou mládež.  

Jsou po derby šance na titul pro Spartu pasé? Podle legendárního střelce letenských Horsta Siegla v podstatě ano. "Těžko se to hodnotí, ale ukázalo se, že Slavia byla na derby lépe nachystaná a zvládla ho. Tlak byl na Spartu i na Slavii, protože Plzeň ta utkání taky zvládá. Nechci říct, že je pro Spartu úplně ztracený titul, protože se ty týmy v nadstavbě potkají. Ztráta je veliká, ale Slavia i Plzeň ještě mohou v lize někde zaváhat. Teď je pro ni důležitá dohrávka v Jablonci a hlavně finále MOL Cupu, které by jí zaručilo příští rok v poháru," komentoval nedělní zápas pro web tn.cz Siegl.

Podle někdejšího kanonýra a několikanásobného nejlepší střelce ligy Sparta v tuto chvíli postrádá větší výběr v útoku. "Ukázalo se, že v utkání chyběl třeba žolík Pulkrab, který by svým důrazem na Slavii platil. Na druhou stranu Sparta během zápasu stáhla jediného útočníka, když potřebovala vyrovnat, a když se podíváte na lavičku, tak tam další útočník nebyl," komentoval Siegl skutečnost, kdy za nepříznivého stavu místo hrotového útočníka Tomáše Čvančary šel na hřiště Adam Karabec s tím, že na Čvančarovo místo se vysunul do té doby staženější Hložek. Jinak ale Siegl zapojování mladých hráčů chválí. Dokonce si myslí, že by ho mohlo být víc. “Třeba v pohárovém utkání proti Slavii nastoupili skoro samí mladí hráči a zvládli to. Pak přišel zápas ligový a tam se to otočilo. My nejsme na tréninku, vidí je trenéři a podle toho se rozhodnou. Mladí hráči ve Spartě určitě perspektivu mají, ale tlak veřejnosti na výsledky je obrovský, kdy se zkrátka musí vyhrávat každý zápas," míní Siegl. 

Naopak poměrně kritický je ke starší generaci v letenské kabině. "Nechci si říct, že se hráči jako Dočkal, Čelůstka, Krejčí nebo Pavelka vrátili jen na důchod, ale nejsem si jist, že to jsou vhodné typy, aby Spartu z marastu dostali. Také spadli do průměru," uzavírá hodnocení derby a kádru Sparty pro tn.cz Siegl.

zdroj: tn.cz