Liberec neměl s oslabenými Pardubicemi slitování, Sparta vydřela remízu proti Jablonci

Středeční podvečer nabídl dvě dohrávky české nejvyšší soutěže. V té první přivítal Liberec na své půdě Pardubice a celou řadu zajímavých situací nabídla hned první půle. Na trefu Mikuly dokázal ještě reagovat Huf, což už ale bylo ve chvíli, kdy byl vyloučen Hranáč za faul na Frýdka. Slovan o deset minut později v rychlém sledu dvakrát udeřil zásluhou Rabušice a po změně stran na konečných 4:1 upravil Rondič.

Pražská Sparta zavítala na půdu Jablonce, který před týdnem vyřadila v semifinále MOL Cupu. První půle nabídla překvapivý průběh, neboť favorizovaní hosté dominovali zhruba jen deset minut a zahrozili jen po šanci Peška. Severočeský klub se postupem času více osmělil a sympaticky soupeře přehrával. První půle změnu skóre nenabídla, ale po změně stran to byl Silný, který devět minut před koncem poslal Jablonec do vedení. Do závěrečného hvizdu se podařilo Spartě vyrovnat díky trefě Čvančary, ale pouhý bod je dalším hřebíčkem do rakve jarních výkonů letenského týmu.

Slovan Liberec - FK Pardubice 4:1 (3:1)
Branky: 26. z pen. a 29. Rabušic, 11. Mikula, 76. Rondič - 15. Huf. Rozhodčí: Křepský - Caletka, Kubr - Zelinka (video). ŽK: Akosah-Bempah. ČK: 13. Hranáč (oba Pardubice).
Liberec: Knobloch - Plechatý, Štetina, Purzitidis - Gebre Selassie, Tiéhi (81. Hilál), Havelka (60. Tupta), Mikula - Matoušek (60. Fukala), Frýdek (70. Rondič) - Rabušic (70. Stoch). Trenér: Kozel.
Pardubice: Letáček - Kostka, Hranáč, Čihák, Cadu (82. Čelůstka) - Jeřábek - Huf (66. Černý), Vacek (46. Patrák), Solil, Lupač (61. Rezek) - Matějka (46. Akosah-Bempah). Trenér: Novotný.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 81. Silný - 85. Čvančara. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Berka (video). ŽK: Houska, Považanec, Štěpánek, Silný - Dočkal, Souček.
Jablonec: Hanuš - Černák, Martinec, Štěpánek, Zelený - Hübschman - Pleštil (56. Kadlec), Považanec, Houska (90.+4 Smejkal), Malínský (75. Nykrín) - Silný (90.+4 Werani). Trenér: Rada.
Sparta: Holec - Wiesner, Vitík, Pavelka, Höjer - Pešek (77. Ladislav Krejčí I), Souček, Dočkal, Karabec (64. Haraslín), Hložek - Čvančara. Trenér: Vrba.