Nebyli jsme příliš nebezpeční, přiznává sebekriticky ostravský Lischka a bod ze Slovácka bere

Nebyli jsme příliš nebezpeční, přiznává sebekriticky ostravský Lischka a bod ze Slovácka bere

Byl to zápas o čtvrté místo, které v případě, že Sparta uzme MOL Cup bude znamenat postup do evropských pohárů. Po pětadvaceti kolech je ale souboj mezi Baníkem a Slováckem stále vyrovnaný. Respektive Ostrava vede jen na skóre. A bezgólová remíza ze vzájemného zápasu na tom nic nezměnila.  

Bek hostů David Lischka by s čistým kontem mohl být spokojený. Výkon ale pozitivně hodnotit nemohl. “S bodem být spokojeni musíme. Jeli jsme do Uherského Hradiště s cílem vyhrát a Slovácku v tabulce odskočit, avšak vzhledem k průběhu utkání je bodík pro nás dobrý. Po herní stránce jsme nepředvedli takový výkon, jak bychom si představovali,” komentoval pro web sport.cz Lischka skutečnost, že se spoluhráči nedokázali za devadesát minut vyslat přímou střelu na branku Slovácka. 

A ke hře svého týmu na útočné třetině hřiště tak byl po zápase docela kritický. “Docela se nám dařila rozehrávka, avšak naše útočné pokusy bohužel většinou končily na hranici soupeřovy šestnáctky. V ní už jsme nebyli příliš nebezpeční. Chtěli jsme posílat do soupeřova velkého vápna hodně ostrých centrů, protože jsme věděli, že s nimi mají Hradišťští občas problémy. Jenomže těch balonů z křídelních prostorů moc nelétalo. Zkrátka jsme se směrem dopředu nedokázali moc prosadit,” hodnotil Lischka. 

Zároveň si ale pochvaloval atmosféru zápasu a podporu ostravských fanoušků. “Je to nádherné, když jich tolik přicestuje na náš venkovní duel. Kvůli tomu se fotbal hraje. Diváci k němu neodmyslitelně patří. Díky nim mají utkání teď zase úplně jiný náboj. I hráči Slovácka se museli v té kulise cítit dobře. Je skvělé, že už je všechno zase v normálu,” hlásí stoper Baníku a myslí si, že dostih mezi jeho týmem a Slováckem o čtvrté místo bude vyrovnaný souboj až do posledního kola nadstavby. “Půjde o každý bod. Aby však čtvrtá příčka měla nějaký význam, musíme zároveň fandit Spartě, aby vyhrála MOL Cup,” uzavírá pro sport.cz Lischka.

zdroj: sport.cz