Darida bude mít nového kouče. Na lavičku Herthy míří diktátor Magath

Darida bude mít nového kouče. Na lavičku Herthy míří diktátor Magath

Fotbalistům Herthy Berlín hrozí sestup do druhé bundesligy. Osm kol před koncem jsou na předposledním místě s dvoubodovou ztrátou na záchranu. Dva body jsou přesně to, co se jim podařilo vytěžit z devíti ligových zápasů v roce 2022.  

Jen 104 dní vydržel na lavičce berlínské Herthy Tayfun Korkut, který byl o víkendu odvolán z pozice hlavního kouče.  Na jeho místo byl s okamžitou platností a úkolem zachránit nejvyšší soutěž sportovním ředitelem klubu Fredi Bobicem jmenován zkušený Felix Magath. Osmašedesátiletý kouč má za sebou nepopiratelné úspěchy, když nejvyšší německou soutež dokázal vyhrát dvakrát s Bayernem a jednou dokonce i s Wolfsburgem, v posledních letech jsou ale poněkud zpochybňovíáy jeho metody, jež někteří jeho svěřenci označují za diktátorské. 

Nyní tuto zkušenost udělá bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida, slovenský obránce Peter Pekarík nebo útočník s českými kořeny David Selke. Magath dostal smlouvu do konce letošní sezony. "Se sportovním ředitelem Fredim Bobicem jsem měl jasnou diskuzi. Jsem připraven pomoci všemi svými zkušenostmi, abychom se udrželi v Bundeslize. Nyní je důležité, abychom se plně soustředili na zbývající zápasy," uvedl čerstvě jmenovaný trenér, kterého citoval server Kicker na svých webových stránkách.

Podobně to vidí i Bobic. "Životopis Felixe Magatha mluví sám za sebe. Již mnohokrát ukázal, že díky svým zkušenostem v jakékoli sportovní situaci dokáže učinit správná rozhodnutí, která nás vyvedou z naší obtížné situace," komentoval osobu nového trenéra  sportovní ředitel.  Magath přitom přesvědčil k návratu z trenérského důchodu. Poslední zastávkou osmašedesátiletého Němce totiž byl před pěti lety čínský klub Šan-tchaj-šan.

zdroj: Kicker.de

 
 
Drop here!

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.