TOP 5 nejproduktivnějších hráčů slovenské ligy? Své zastoupení mezi rozdílovými hráči má i Česko

TOP 5 nejproduktivnějších hráčů slovenské ligy? Své zastoupení mezi rozdílovými hráči má i Česko

Víte, co mají společného Milan Ristovski ze Spartaku Trnava, Vladimír Weiss ze Slovanu Bratislava, Igor Žofčák z Michalovců či Elvis Sukisa Mashike ze Žiliny?

Všichni k tomuto datu zatím nepatří mezi pět nejproduktivnějších hráčů slovenské nejvyšší soutěže, která má aktuálně jiné lídry...

Čelo žebříčku okupuje jednadvacetiletý trenčínský mladík Jakub Kadák, jenž je zároveň i nejlepším kanonýrem tamní Fortuna:ligy s deseti brankami a dohromady už měl podíl 15 trefách svého AS.

Na záda mu dýchá jen o rok starší arménský reprezentant v žilinských službách Vahan Bichakhchyan, který se dosud podílel na třinácti brankách MŠK. Šest jich vstřelil sám a dalších sedm připravil svým spoluhráčům ve žlutém.

V první pětce se pak nalézají i dva zástupci nynější lídra tabulky Slovanu Bratislava, který si kráčí po dvanáctý domácí primát. A sice Ezekil Henty, který se podepsal pod jedenácti brankami svého mužstva a Jaromír Zmrhal, jenž se namočil do deseti přesných zásahů.

Osmadvacetiletý krajan obránce Jurije Medveděva, který v minulosti prošel Mladou Boleslaví, Brescií i Slavií, na to potřeboval 22 startů. Protože však hrál od úvodní minuty pouze patnáctkrát, pro hlavního kouče Slovanu Vladimíra Weisse zřejmě až tak nepostradatelný není.

Nejproduktivnější hráči slovenské Fortuna:ligy:

1. Jakub Kadák (AS Trenčín) - 15 (10 gólů, 5 asistencí)
2. Vahan Bichakhchyan (MŠK Žilina) - 13 (6 gólů, 7 asistencí)
3. Martin Regáli (MFK Ružomberok) - 11 (7 gólů, 4 asistence)
4. Ezekiel Henty (ŠK Slovan Bratislava) - 11 (9 gólů, 2 asistence)
5. Jaromír Zmrhal (ŠK Slovan Bratislava) - 10 (7 gólů, 3 asistence)

Tři české prvoligové adresy, na nichž se v tomto ročníku spoléhá na cizince úplně nejvíc?

Zdroj: fortunaliga.sk