Silva z Chelsea cílí na dlouhověkost a inspiruje ho milánský příklad Maldiniho. Do kdy chce hrát?

Silva z Chelsea cílí na dlouhověkost a inspiruje ho milánský příklad Maldiniho. Do kdy chce hrát?

Zkušený stoper Chelsea Thiago Silva, jenž dorazil na Stamford Bridge z Parku princů v roce 2020, by rád hrál na nejvyšší možné úrovni nejméně do svých čtyřiceti let.

"Doufám, že dokážu totéž, co Paolo Maldini v AC Milán, za který hrál až do svých čtyřiceti nebo jednačtyřiceti let," uvedl sedmatřicetiletý brazilský zadák.

"Právě to je můj plán pro nejbližší budoucnost a připravuju se na to," podotkl vítěz Ligy mistrů z roku 2021, který v této sezoně Premier League naskočil do třiadvaceti utkání s bilancí tří tref a dvou žlutých karet.

"Když jsi mladý, myslíš si, že jsi superhrdina. Zotavení po zápasech totiž bývá mnohem rychlejší. Nyní se přitom 24 hodin nezdá jako vůbec žádná doba na regeneraci," usmíval se ostřílený svěřenec Thomase Tuchela, který v minulosti kromě Rossoneri oblékal dres Fluminese či PSG.

"Je třeba být aktivní a udržovat si přehled o nových metodách regenerace. Doma provádím spoustu věcí včetně fyzioterapie a v současnosti mám i lepší stravu než dříve. Musíte se zkrátka dobře natankovat a ne žádnou špatnou hmotou," pomohl si rodák z Rio de Janeira přirovnáním k motorovému průmyslu.

"Všechno je součástí toho, co je třeba udělat, aby pro mě byl proces obnovy sil a regenerace co nejrychlejší," uzavřela defenzivní opora londýnských Blues, která stále reprezentuje i svou rodnou zemi.

Nikem sponzorovaný obránce má díky smlouvě do léta 2023 jistotu, že bude v Londýně operovat i ve svých osmatřiceti. Pokud by chtěl dodržet svá slova, ještě však bude muset pracovní dohodu prodloužit, nebo pokračovat jinde.

Lewandowski z Bayernu do Barcelony? Po “ztrátě” Haalanda není tento transfer nemožný!

 Zdroj: TribalFootball