Dar z nebes pro Barcelonu? Arsenal může jen kroutit hlavou, jakého střelce nechal odejít

Dar z nebes pro Barcelonu? Arsenal může jen kroutit hlavou, jakého střelce nechal odejít

V poslední době se mu v Londýně nedařilo, ale o jeho kvalitách stále nebyl pochyb. Přesto se v rámci lednového přestupového okna zrodil přesun, který fanoušky Gunners zaskočil. Gabonský reprezentant Pierre-Emerick Aubameyang nyní hájí barvy Barcelony a tamní kouč Xavi jej označil za „dar z nebe“.

Aubameyang se těší senzační formě a ve svých prvních jedenácti zápasech za Barcelonu zaznamenal již osm gólů. Xavi na něj pěje ódy a zdá se, že mu tamní prostředí vyhovuje. Důkazem bylo i ostře sledované El Clásico na půdě Realu Madrid, které katalánský gigant jednoznačně ovládl i díky dvěma přesným zásahům dvaatřicetiletého útočníka.

Zatímco samotný hráč si pochvaluje nové partnerství s Barcelonou a účastník La Ligy je podobného názoru, na Emirates Stadium panují rozporuplné reakce. Klub ze severního Londýna možná začíná zjišťovat, že uvolnění Aubameyanga bylo unáhlené.

„Jsem nesmírně vděčný za to, co Auba pro Arsenal udělal. Způsob, jakým odešel, byl řešením, nikoliv problémem. Mohu se podívat komukoli s čistým svědomím do očí. Museli jsme se rozhodnout a nejlepší cesta byla ho nechat jít. Skončilo to tím nejlepším možným způsobem pro všechny,“ nechal se slyšet trenér Gunners Mikel Arteta, ale jeho slovům ne všichni fanoušci Arsenalu věří.

Zdroj: goal.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.