Kvalitních trenérů pro národní mužstvo jako je Šilhavý u nás moc není, míní Blažek

Kvalitních trenérů pro národní mužstvo jako je Šilhavý u nás moc není, míní Blažek

Měl by Jaroslav Šilhavý u reprezentačního kormidla zůstat, nebo by měl po třech a půl letech zmizet? Někdejší gólman národního mužstva Jaromír Blažek na to má celkem jasný názor...

"Kvalitních trenérů pro národní mužstvo, jako je Jarda Šilhavý, u nás moc není. Jestli by se našel jeden jeho potenciální nástupce? Možná jo, ale jinak nevím. Nebál bych se toho, aby Jarda u mužstva zůstal. Nejsem za každou cenu pro někoho jiného," nechal se slyšet devětačtyřicetiletý rodák z Brna, jehož stanovisko publikovaly stránky sport.cz.

Jediným kdo byl zatím mediálně s dotyčnou funkcí zmíněn, je Ivan Hašek, který dosud seděl na lavičce Libanonu. Co si držitel sedmi titulů s letenským "S" myslí o tomto scénáři?

"Ivan je určitě kvalitní trenér, pro národní tým dorostl. Zkušenosti má, možná by mu ta práce vyhovovala. Myslím, že Jarda určitě dělal maximum. Pokud jsou klíčoví a rozdíloví hráči zdraví, ve formě a v pohodě, tak tvoří velmi silný tým. Když se ale něco stane, někdo vypadne, záskoky nejsou tak kvalitní. S tím se nedá nic dělat. Je to i o tom, jaký máte materiál k dispozici," uzavřel na webu sport.cz nynější člen realizačního týmu Ústí nad Labem, kde spolupracuje s dvojicí Jarolímů.

Je potřeba, aby se do týmu zabudovali někteří mladí kluci, komentuje nároďák Koller. Podržel by trenéra, nebo ne?

Zdroj: sport.cz