V mém věku být jinde než v Baníku? Už asi těžko. Chci s ním postoupit do Evropy, říká brankář Laštůvka

V mém věku být jinde než v Baníku? Už asi těžko. Chci s ním postoupit do Evropy, říká brankář Laštůvka

Ostravský odchovanec Jan Laštůvka doufá, že s Baníkem oslaví stoleté výročí klubu postupem do evropských pohárů. I po matném vstupu do jarní části ligové soutěže se Ostrava momentálně pohybuje v první pětici a čekají ji boje v nadstavbě. Bývalý gólman Šachtaru Doněck nebo West Hamu promluvil v rozhovoru pro web FORTUNA:LIGY také o skvělém vztahu s brankářským kolegou Viktorem Budínským.

Laštůvka nedávno prodloužil v Ostravě smlouvu o jeden rok. A prakticky bez váhání… „Nemusel jsem moc přemýšlet, pořád se cítím dobře. Jenom jsem nevěděl, jak na tom budu po tom zranění. Pořád chci s Baníkem něčeho dosáhnout. Teď bude slavit sto let a chceme se dostat do pohárů. To je pro mě velká motivace, protože s Baníkem jsem poháry nikdy nehrál. Po mistrovském titulu jsem přestoupil do Šachtaru. Takže teď bych se chtěl s našimi skvělými fanoušky podívat do Evropy,“ uvedl v rozhovoru fotbalista, který rád relaxuje u šipek.

V boji o pohárovou Evropu je pro Ostravu největším soupeřem Slovácko. V Baníku se však snaží svého rivala příliš nesledovat. „Náš hlavní soupeř je Slovácko, ale nijak zvlášť to nesledujeme. Jdeme od zápasu k zápasu, tak to máme od začátku sezony. Proto jsme nechtěli hlásat nějaké cíle, ale teď říkám, že je to pro nás zavazující. Máme majitele, který do Baníku investuje, skvělé fanoušky a je potřeba se zbavit alibi a udělat všechno pro to, abychom se do Evropy podívali,“ věří brankář, který s klubem v roce 2004 získal mistrovský titul. A jinde by už ani hrát nechtěl. „V mém věku už asi ne. S Baníkem jsem vyhrál titul a vím, co to bylo za šílenství, Baník má nejlepší fanoušky. Je tu celkem specifický kraj a jinde by mě to už nebavilo. Chtěl bych být u toho, kdy bychom lidem u nás udělali radost a bojovali bychom o horní místa v tabulce,“ vysvětlil brankář.

Právě Laštůvka se koncem podzimu zranil. Nyní už by měl být ale zdravotně v pořádku. „Všechno v pohodě, začal jsem chytat a jsem rád. Pořád je ovšem co zlepšovat a je potřeba se dívat dopředu. Hlavně napravit naše výsledky, které teď nebyly takové, jako jsme si představovali,“ uvedl bývalý brankář Šachtaru Doněck či anglického West Hamu. Toho právě kvůli zranění vytlačil z brány brankářský kolega a spoluhráč Viktor Budínský, se kterým nyní bojuje o místo v sestavě. Pokud sedí na lavičce, křivdu prý Laštůvka necítí. „Samozřejmě, s Buďou máme fantastický vztah. Když jsem byl zraněný, zachytal to místo mě dobře. Po zápase s Teplicemi jsem šel do branky já. Chytat bohužel může jen jeden, ale u nás je zdravá rivalita a pomáháme si, čímž je to pro nás pro oba snadnější. Spolupracujeme,“ uvedl Laštůvka v rozhovoru.

Zdroj: fortunaliga.cz

Sparta na Letné vyzve Ostravu. Sázkovky i experti věří více fotbalistů v rudých dresech