Bayern rozstlílel Freiburg, Lipsko vyhrálo v Dortmundu. Herthě proti Leverkusenu nepomohl ani Daridův gól

Po reprezentační pauze rozehrála osmadvacáté kolo i německá Bundesliga. Po páteční výhře Unionu Berlín nad Kolínem byl asi nejsledovanějším duelem v sobotu zápas Dortmundu s Lipskem. Tu překvapivě ovládl saský celek.

O výhře berlínského Unionu proti Kolínu nad Rýnem rozhodla jediná akce, kdy hostující Hector doslova namazal na nohu Taiwa Awiniyiho, který nabídnutou šanci bezezbytku využil. Ve druhé půli se jinak hrál fotbal bez šancí a střel a Union tak celkem snadno těsné vedení udržel. Berlín je po výhře 1:0 na sedmém místě se 41 body, osmý Kolín nad Rýnem jich má 40. Berlín tedy svého soupeře díky výhře přeskočil.

Střetnutí Bielefeldu se Stuttgartem nakonec končí dělbou bodů po remíze 1:1. Ta nakonec mnohem víc vadí hostujícímu Stuttgartu, který si vypracoval několik obrovských šancí, ale využit gólově dokázaů jen penaltu v prvním poločase. Bielefeld si tolik jasných příležitostí nevypracoval, ovšem stačila jedna hlavička, která určila výsledné skóre 1:1.

V bezbrankovém duelu Frankfurt s Fürthem domácí fotbalisté marně bušili do defenzivy Fürthu. Domácí byli jasně lepší, měli nespočet centrů, hodně jich do šestnáctky posílal aktivní Kostić. Utkání by tedy mnohem více slušela výhra domácích, ovšem jejich střelecká impotence rozhodla o dělbě bodů.

Mnichovský Bayern potvrdil v utkání s Freiburgem roli favorita a nakonec si z duelu s ním odnáší jasnou výhru 4:1. Vítězství hostujícího celku se však nerodilo lehce a po první pětačtyřicetiminutovce by jen málokdo řekl, že bude tak jasné. Všech pět branek zápasu totiž padlo až ve druhém poločase, a to navíc až v závěrečné půlhodině celého klání. Tu však hosté z Bayernu přetavili ve střleckou show.

Překvapivou porážkou Hoffenheimu nakonec končí jeho střetnutí s Bochumí. Hoffenheim prohrál z posledních 12 domácích zápasů teprve podruhé, a to navíc s Bochumí, které se ve venkovních zápasech vůbec nedaří. Ústřední postavou dnešního duelu byl japonský útočník Takuma Asano, kterému se podařilo skórovat celkem třikrát. Ta třetí mu sice nakonec kvůli faulu nebyla uznána, ale i tak zařídil svému týmu velmi důležité tři body. Za domácí celek odehrál první poločas Pavel Kadeřábek.

Fotbalisté Leverkusenu udrželi v souboji s Herthou Berlín jednogólový náskok z prvního poločasu až do konce zápasu a radují se ze tříbodového vítězství podruhé v řadě. Všechny tři branky utkání padly koncem prvního poločasu. O jediný zásah Herthy se pak postaral Čech Vladimír Darida. Vítězství je to přitom naprosto zasloužené, protože to byl právě Leverkusen, kdo nepustil hostující Herthu ve druhém poločase takřka do žádné šance. Naopak Hertha nenavázala na domácí skalp Hoffenheimu a odjíždí z Leverkusenu jako poražená. Posouvá se tím také zpět na sestupovou sedmnáctou příčku tabulky. V utkání byla i česká stopa. Kromě již zmíněného Daridy z Herthy nastoupil za Leverkusen po zranění v 65. minutě český kanonýr Patrik Schick.

Doslova strašidelný výkon padali fotbalisté Dortmundu ve šlágru kola s Lipskem. Přitom hráči vestfálského klubu byli mírnými favorty. Dortmund se nicméně trápil na obou koncích hřiště a po zasloužené porážce se saským Lipskem 1:4 se jeho ztráta na vedoucí Bayern rozrostla na devět bodů. Lipsko naopak skórovalo ze všeho, na co sáhlo. V 21. a 30. minutě Kobela překonal Konrad Laimer a po změně stran dokončili domácí zkázu Nkunku s Olmem. Na čtyři góly přitom svěřenci Domenica Tedesca potřebovali pouze pět střel. Dokonalý výkon navíc předvedla i obrana hostujícího celku, která prakticky vymazala ze hřiště Haalanda i Reuse.

Augsburg před domácím publikem nepustil Wolfsburg ke slovu. Do vedení se dostal již v první minutě po přesném zásahu Iaga, po změně stran pak na konečných 3:0 upravili Niederlechner a Pedersen.