Lischka: Na nejlepší české kluby nám stále něco chybí. Třeba se jim v příští sezóně už vyrovnáme

Lischka: Na nejlepší české kluby nám stále něco chybí. Třeba se jim v příští sezóně už vyrovnáme

Pro ostravský Baník se stal jistotou v zadních řadách. Čtyřiadvacetiletý David Lischka na začátku sezóny začínal v tomto klubu v rámci hostování, v zimě pak za 15 milionů korun přestoupil natrvalo. Někdejší tvář pražské Sparty se v sobotu vrátila na Letnou, ale nakonec musela přihlížet tomu, jak jeho tým s domácími prohrál 1:2.

Na duel v Praze se těšil velmi, vždyť ve Spartě chvíli sám působil, ale nakonec musel být z výsledku zklamaný. „Strašně moc jsem se sem těšil. Zažil jsem tu nějaké roky, na které rád vzpomínám. Bohužel jsme tady prohráli," nechal se slyšet po závěrečném hvizdu.

Hosté se sice dostali rychle do vedení, ale hubený náskok nedokázali udržet a po první půli již byla v náskoku naopak Sparta. „Nastal ideální scénář, který jsme si představovali. Bohužel jsme vedení neudrželi moc dlouho,“ pokračoval stoper, který byl zklamaný, že Sparta udeřila po standardních situacích. „Takové góly nemůžeme dostávat, připravovali jsme se na to. Je to o zodpovědnosti každého hráče, kdo má koho hlídat,“ poukazoval na chyby, které stály Baník body.

Ostravský klub bojuje v této sezóně o pohárovou Evropu, ale na stadionech silných soupeřů se mu dlouhodobě nedaří. „Rozdíl je v domácím prostředí, do Ostravy se nerado jezdí. Sám jsem to zažil z pozice soupeře. Ty kluby jsou ale jistě v něčem dál. Musíme se jim vyrovnat bojovností. Ale jsou tam, kde bychom chtěli být my třeba příští sezonu nebo v dalších letech. Doma jsme se všemi mohli vyhrát, ale ještě nám něco chybí,“ dodal Lischka.

Zdroj: sport.cz