Musíme být optimisté, tvrdí před Slavií, Baníkem a Zlínem uzdravený expres Malínský

Musíme být optimisté, tvrdí před Slavií, Baníkem a Zlínem uzdravený expres Malínský

Rychlonohý křídelník Tomáš Malínský laboroval v reprezentační pauze se zraněním. Proti Pardubicím (1:1) však pomohl svou brankou již ke třinácté remíze v sezoně a zdá se, že mu zdravotně nic nechybí...

"Trápil mě zadní sval po zápase se Spartou. Těch zápasů už bylo hodně, počítal jsem to a byl to v průměru snad každý čtvrtý den odehraný zápas nad 60 minut. Asi mě to pak dohnalo. Náš fyzioterapeut se o mě ale skvěle postaral, takže už jsem zdravej," liboval si na webu fkjablonec.cz třicetiletý rodák z Chrudimi.

Bod proti předposlednímu celku tabulky je se však zdá být pro zelenobílé barvy málo. "V tom zápase je pro nás málo. Ale když se podíváme na průběh, tak můžeme klidně říct, že Pardubice měly vyloženější šance. Remíza je málo, ale v tomhle zápase jí musíme brát," přidal na fkjablonec.cz bývalý záložník Hradce, Slavie i Liberce.

Ten o víkendu absolvoval souboje s dalším expresem Dominikem Kostkou. Jak náročné to bylo? "Záleží, jak se do toho zápasu dostanete. Když se vám něco na začátku podaří, zvýší se vám sebevědomí a na hřišti se cítíte hned dobře. Mně spíš vyhovuje, když si se soupeři můžu víc zasoutěžit, když si to prostě rozdáme jeden na jednoho. S Kostkou to byly dobré souboje," připomněl na fkjablonec.cz svěřenec náročného kouče Petra Rady.

V posledních třech kolech základní části čeká na Jablonec Zlín, Slavia a Baník. "Musíme být optimisté. V každém zápase se hraje o tři body. I předešlé ligové zápasy nabídly spoustu překvapení. Věříme, že ještě z těch posledních kol vydolujeme nějaké body. Sice to bude těžké, tak jako je to těžké už teď. Uvidíme, co přinesou další zápasy. Ale budeme v nich chtít určitě naplno bodovat," ubezpečil severočeské fanoušky spoluhráč Kadlece, Silného, Pilaře a spol., jenž v tomto ligovém ročníku odehrál 1329 minut čistého času s bilancí tří přesných zásahů.

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.