Po Liverpoolu a City nakročil do semifinále Ligy mistrů i Real, Villarreal doma přetlačil Bayern

Úterní a středeční večer nabízí úvodní zápasy čtvrtfinále aktuálního ročníku Ligy mistrů. Jako první změřily síly dva celky z Anglie s týmy z Pyrenejského poloostrova. Účastníci Premier League si připravili lepší výchozí pozice pro odvety a vykročili tak zdárně k postupu do semifinále. Ve středu si pak dobrou výchozí pozici vytvořil Real, který uspěl na Chelsea, překvapil i Villarreal proti Bayernu.

Manchester City přivítal na své půdě Atlético Madrid a domácí od úvodních minut získávali herní i územní převahu. Po bezbrankové první půli se nakonec fanoušci na Etihad Stadium gólu dočkali a jedinou trefou utkání toto poměření sil rozhodl v sedmdesáté minutě De Bruyne.

Benfica Lisabon se rozhodla vzdorovat Liverpoolu, který si však během prvního poločasu vypracoval dvoubrankový náskok po trefách Konatého a Maného. Po změně stran se portugalský klub nadechl k odporu a Núňez vykřesal pro domácí naději. Hosté ale v závěru udeřili zásluhou Díaze a rozhodli tak o výhře 3:1.