Od Nguyena až po Koláře aneb TOP 10 nejdražších brankářů české současnosti

Od Nguyena až po Koláře aneb TOP 10 nejdražších brankářů české současnosti

Byť Milan Heča, Vojtěch Vorel či Václav Hladký mají své brankářské jméno i svou cenu, mezi desítku nejhodnotnějších českých gólmanů současnosti se nevejdou. V tomto směru hrají prim jiní...

Nejstarším mužem seznamu je třiatřicetiletý Tomáš Vaclík z Olympiakosu Pireus. Česká reprezentační jednička si i přes svůj pokročilejší věk drží druhou nejvyšší hodnotu ze všech strážců svatyně.

Lepší je v tomto směru pouze o šest let mladší Ondřej Kolář, jenž však až tak pevné místo ve slávistické sestavě nemá a pere se o něj se čtvrtým mužem pořadí Alešem Mandousem, jehož cena je však podle specializovaného serveru transfermarkt.com o čtyři miliony eur nižší.

Na listu nechybí ani Martin Jedlička z Dunajské Stredy či Tomáš Koubek z Augsburgu, kteří budou v letních měsících převlékat trikot. Prvně jmenovaný čtyřiadvacetiletý brankář v roce 2022 nechytal ve slovenské lize ani jednou a bývalý gólman Rennes šel v bundeslize naposledy do akce dokonce již v roce 2020. I tak by ale pořád vyšel na sumu okolo 30 milionů korun.

Mezi nejlepšími jsou také dva mladí krajánci v portugalské Primeira Lize - zatímco třiadvacetiletý Trmal tu a tam za Guimares chytá, devatenáctiletý Horníček na svůj debut za áčko Bragy pořád ještě čeká.

Nejdražší čeští brankáři v dubnu 2022:

1. Ondřej Kolář (Slavia) - 6 milionů eur
2. Tomáš Vaclík (Olympiakos) - 4 miliony eur
3. Jiří Pavlenka (Werder) - 2,5 milionu eur
4. Aleš Mandous (Slavia) - 2 miliony eur
5. Matouš Trmal (Vitória Guimaraes) - 2 miliony eur
6. Lukáš Horníček (Sporting Braga) - 2 miliony eur
7. Jindřich Staněk (Plzeň) - 1,5 milionu eur
8. Tomáš Koubek (Augsburg) - 1,2 milionu eur
9. Martin Jedlička (Dunajská Streda) - 700 tisíc eur
10. Filip Nguyen (Slovácko) - 650 tisíc eur

Dočkal je pořád o parník před Kovaříkem, Petrželou, Matějovským Kopicem, Krobem, Masopustem i Fillem

Zdroj: transfermarkt.com