Další nechtěný Němec v barvách Arsenalu?

Další nechtěný Němec v barvách Arsenalu?

Německý brankář Bernd Leno, jenž na Ostrovy přestoupil před 4 lety, ztratil na začátku aktuální sezóny svou pozici jedničky. Leno inkasoval spoustu branek. Nutno podotknout ale, že výsledky celého týmu byly katastrofální a Arsenal se dokonce po třech odehraných kláních, krčil na chvostu tabulky. Musela tedy přijít nějaká změna.

 

A ta také přišla. Třicetiletého Němce vystřídal v bráně o sedm let mladší Angličan, a zpět mezi tři tyče jej, vyjma pár pohárových zápasů, již nepustil.

Očekávalo se, že Leno svou novou pozici bude nést s nelibostí a spekulovalo se také o jeho zimním odchodu. K němuž však nakonec nedošlo a kdo ví, co bude dál?

Sám Leno, se nyní retrospektivně vrací na začátek sezóny a v rozhovoru pro Goal.com, odkrývá mimo i roušku tajemna, která je zahalena kolem jeho budoucnosti.

„Víte, nechci říkat, že jsem byl jako pěšák, který byl obětován v rámci vyšší hry, ale v situaci, kdy výsledky nejsou ideální je potřeba reagovat. Někdy se věci, ve fotbale mění opravdu rychle. Trenér chtěl dát týmu nový impuls-a pak se dostavily i výsledky. Bylo to pro mě hořká pilulka, protože i když jsme inkasovali spoustu branek, já jsem se držel dobře.“ svěřil se se svými nelehkými myšlenkami rodák z Bietigheim-Bissingenu.

„Bylo mi jasně řečeno, že to nemá nic společného s mými výkony, a proto to pro mě bylo těžké přijmout.“

Svou novou roli však přijal, ale co dál? Lenova smlouva se blíží ke konci a vedení mu navrhlo, že by v letním přestupovém období mohl klub opustit.

 Světová média se této informace chytla a začala hojně spekulovat o potenciálním návratu do německého Leverkusenu, ze kterého před čtyřmi lety Leno přestoupil. Tato informace se dostala i k němu samotnému.

„Také jsem to četl, ale nic o tom nevím. Tvrdí, že se chci vrátit domů (do Německa), ale to není pravda. V Londýně (v Arsenalu) se cítím jako doma, i když se mi momentálně moc nedaří.“ Uzavřel Leno všechny spekulace, týkající se jeho osoby.

 Svou situaci tedy nevzdává a nehází rukavice do žita. Němec chce zabojovat o svou ztracenou pozici, inu  třeba se mu to podaří.

Zdroj: Goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.