Bayern si znovu došel pro 3 body a Wolfsburg deklasoval Bielefeld. Kolín urval přetahovanou s Mohučí

Zas a znovu. V dnešním 29. kole německé Bundesligy se znovu představil největší aspirant na titul - Bayern Mnichov. Proti němu stáli hráči Augsburgu. V dalších zápasech se představil Fürth proti Mönchengladbachu, Kolín proti Mohuči, Wolfsburg proti Bielefeldu nebo v berlínském derby Hertha s Unionem.

Bayern. Nebudeme si lhát, že výhra Bayernu v Bundeslize už nikoho zvlásť nepřekvapí. V dnešním zápase do Allianz arény dojeli hráči z Augsburgu. Statisticky měl navrch Bayern, ale bylo vidět, jak se trápí, jak nemůže najít cestu k vytouženému gólu. Až v 82. minutě Mnichov zchránil kdo jiný, než Robert Lewandovski. I přes takpvý výkon má Bayern na čele stále náskok 6 bodů.

V dalším zápase přijel do Fürthu Mönchengladbach. Zde se jednalo o jednoznačnou zálažitost, hráči Borussie rozhodli během 24 minut a bylo hotovo. Nerad bych byl zbytečmě skeptický, ale pro Fürth zvoní poslední minuty v Bundeslize, to je fakt. Není už žádná naděje, která by mohl Fürth zachránit v nejvyšší soutěži.

Souboj dvou týmů ze středu tabulky byl opravdovou podívanou. Kolín přivítal Mohuč a zde bylo opravdu na co koukat. Kolín prohrával už 0:2, ale v 60 minutě začal otáčet a v 82. minutě bylo dokonáno na 3:2. Kolín nechce vzdát boje o Evropu a v tuto chvíli se nachází jen bod od Evropské konferenční ligy a 2 body od ligy Evropské. Tomu říkám boj až do konce.

Od středu tabulky po chvost. 13. Wolfsburg hostil 16. Bielefeld a i zde se domáci diváci nemohli nudit. Wolfsburg rozdělil své góly na poločasy. V prvním se dvakrát prosadil Nmecha a v tom druhém Arnold a Kruse. 4:0, jednoznačná záležitost a potopení Bielefeldu směrem do druhé ligy.

V posledním dnešním zápase jsme se dočkali berlínského derby mezi Herthou a Unionem, přičemž za herthu hraje Vladimír Darida. Zápas zatím nenabídl branky a tak se může stát, že berlínská řezaná dospěje k dělbě bodů.

Bayern Mnichov - Augsburg 1:0

Branky: 82. Lewandowski z pen.

Fürth - Mönchengladbach 0:2

Branky: 18. Thuram, 24. Pléa z pen.

Kolín nad Rýnem - Mohuč 3:2

Branky: 60. Skhiri, 78. Ljubicic, 82. Kilian - 14. Burkardt, 55. Onisiwo.

Wolfsburg - Bielefeld 4:0

Branky: 11. a 38. Nmecha, 48. Arnold, 53. Kruse.

Hertha Berlín - Union Berlín 1:4

Branky: 49. vlastní Baumgartl - 31. Haraguči, 53. Prömel, 74. Becker, 85. Michel.

Bochum - Bayer Leverkusen 0:0

Frankfurt - Freiburg 1:2

Branky: 54. Kostic - 27. Grifo, 69. Petersen

RB Leipzig - Hoffenheim 3:0

Branky: 5. Nkunku, 20. Hasleberg, 42. Szobozlai